Tema: moti

Ky asht moti qe ka me ju befasue sot!

Mot me diell dhe vranësina të denduna të cilat vende-vende kanë me u shoqnue me reshje shiu. Kështu do të jetë sot gjatë ditës nëpër...

Slloveni, bjen borë në mes të Gushtit

Vala e të ftoftit ka kapë të gjithë rajonin, por në Slloveni situata asht edhe ma dramatike, mbasi ka nisë me ra borë në mes të...

Maqedoninë perseri e pret mot i keq, qe kur!

Sinoptikët nga Drejtoria për Punë Hidro-Meteorologjike në Maqedoni, (DPHM) paralajmërojnë mot të paqëndrueshëm nga pasditja e së Ejtes deri të Premten. Era ka me fry...
video

Prezentuesja e motit shpërthen n’gaz gjatë transmentimit

Nji prezentuese moti ka shpërthye n'gaz në kohën ma të papërshtatshme. Moderatorja e BBC, Louise Lear nuk mund të kontrollonte emocionet e saj, kur kolegu...

Qeveria kineze jep nji fond prej 29 milionë $ për modifikimin...

Qeveria kineze ka dhanë nji fond prej 29.76 milionë dollarësh, për me i shpenzue në programin e modifikimit të motit, si pjesë e planit...

Ky asht moti për sot e për krejt javën!

Edhe gjatë ditës të sotme, moti do të jetë me vranësina të çrregullta, të cilat herë mbas here kanë me u shoqnue me shi...

Sot ma freskët, mbramja vjen me shi

Temperatura sot në Kosovë do të jenë të nalta – por gjatë orës 18:00 e ma vonë pritet që të ketë reshje shiu. Temperatura minimale...

Edhe sot nxet në Kosovë, çka rekomandohet për të...

Në Kosovë edhe sot do të kemi nji ditë të nxetë dhe me diell. Në mëngjes, temperaturat do të jenë nga 18 deri në 26...

Qe kur vjen bora n’vend!

Ditëve të ardhshme vendi ynë do të mbetet nën ndikimin e fushave t'ulëta barike që do të vazhdojnë të sjellin mot të paqëndrueshëm me...