Tema: mundesia

Thaçi: Ballkani s’ka pasë kurrë mundësi ma të mira për me...

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi po merr pjesë si panelist në Forumin Ekonomik Ndërkombëtar në Monteral, në Kanadë i cili ka me vazhdue deri...

Mbetet e hapun mundësia për takimin Trump-Kim Jong-un

Nuk asht e qartë nëse ka me u zhvillue takimi i planifikuem mes udhëheqësit koreanoverior Kim Jong-un dhe Presidentit amerikan Donald Trump. Zyrtarë të naltë...

Kanada ofron shanse të reja për emigrim, këtu mundeni me aplikue...

Kanada renditet si vendi i parë në botë për lehtësina ndaj emigrantëve. Ndryshe nga çka po ndodh me fqinjët e tyne të fuqishëm SHBA'n, qeveria...

Dueli televiziv, karta e fundit për kundërshtarin e Merkel

Nga njana anë kandidatja e hekurtë Angela Merkel, përballë rivali i saj i zjarrtë Martin Schulz. Dueli televiziv i cili ka me i ballafaque të Diellën ka me...

Çka thotë Mustafa për ‘koalicionin’ e mundshëm më Vetëvendosjen! (video)

Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa nuk ka mbyll mundësinë e bashkëpunimit me Vetëvendosjen. Në nji konferencë për media, ku edhe prezentoi aderimin e Lumir Abdixhikut...