Tema: nafta

nafta

Shtrejtohen nafta dhe benzini në Kosovë, këto janë çmimet!

Çmimi i derivateve në Kosovë asht ngritë javëve të fundit. Këto çmime janë rritë për rreth 10 cent, ndërsa krahasuae me vitin e kaluem...

Ky shtet asht prodhuesi ma i madh i ri i naftës...

Shtetet e Bashkueme të Amerikës kanë dalë në vendin e parë të prodhuesve globalë të naftës për herë të parë mbas 45 vjetesh Për herë...

Hamburg’u merr këtë vendim për kerret e vjetra me naftë

Hamburgu, një qytet në veri të Gjermanisë, do të vendosë me 31 Maj ndalesën e vozitjes së kerreve të vjetra me naftë në dy...
agron hoti

Nafta vazhdon ta rrokullisë botën

Agron HOTI     Ditëve të fundit kanë filluar ca të ngriten çmimet e karburanteve në Kosovë, rajon dhe më gjerë, aspekt ky i padëshirueshëm për shfrytëzuesit...

Thikë mbas shpine, Kina ‘kapet’ tue i shitë naftë ilegalisht Koresë...

Satelitët ushtarakë amerikanë kanë kapë Kinën me “presh në dorë”, tue i shitë ilegalisht naftë Koresë së Veriut. Simbas sajtit koreanojugor, Chosun, “dy anije...

Si asht përdorë për synimet e pushteteve industria e naftës në...

Si është përdorur për synimet e pushteteve industria e naftës. Një vështrim kronologjik dhe krahasimtar për këtë pasuri të madhe kombëtare nga sundimi zogist,...

Në Rrokum diskutohet për kontrollin dhe cilësinë e naftës në Kosovë...

Ministri i Tregtise dhe Industrise, Bajram Hasani, dhe Jakup Gashi, Pronar i laboratorit "SIERRA LAB", kane qene te ftuem ne emisionin Dite Mbas Dite...

Akcion për kontrollimin e cilësisë së naftës n’krejt Kosovën

Tashma jemi mësue me ndigjue se nafta në Kosovë nuk asht e cilësisë së duhun, andaj sot asht ndërmarrë nji akcion për kontroll. Inspektorati i Ministrisë se...

Në Ulqin zbulohet nafta, ka 438 miliona barela naftë

Mali i Zi në nëndetin e vet ka 51 miliardë metër kub gaz natyror dhe 144 milion resurse të rrjedhshme, gjegjësisht 438 milion barela...

Bahuni gati, kerreve me naftë dhe benzinë po ju vjen fundi...

Mbas 150 vjetesh mbretnim, kerreve me naftë dhe me benzinë ka me ju ardhë fundi. Ka me ndodhë kështu të paktën në Britaninë e Madhe. Ky...