Tema: nafta

Bahuni gati, kerreve me naftë dhe benzinë po ju vjen fundi...

Mbas 150 vjetesh mbretnim, kerreve me naftë dhe me benzinë ka me ju ardhë fundi. Ka me ndodhë kështu të paktën në Britaninë e Madhe. Ky...

Rama prej Turqie: Shqipnia, fronti i ri i naftës

I pranishëm në Kongresin Botnor të Naftës që po mbahet në Turqi, Kryeministri Edi Rama ka deklarue se Shqipnia mund të kthehet në nji...

Franca ndalon shitjet e kerreve me naftë dhe benzinë me 2040

Qeveria e Francës asht tue i shikue mundësitë me ndalue shitjen e kerreve me motor me djegie të  mbrendshme deri në vitin 2040. Si raporton...

Zbritje drastike e çmimit të naftës

Zbritje drastike e çmimit të naftës po ndodh në Katar, mbas situatës të fundit në këtë vend. Mediat arabe shkruejnë se atje po ndodh diçka...

Nafta në Shqipni, historia e nji krimi të pandëshkuem

Cilësia e naftës shqiptare asht shumë e ulët, nëse ajo krahasohet me atë të vendeve fqije. Ky pohim nuk asht legjendë urbane, por arriti me u...

Investigimi i Rrokum TV dhe Fiks Fare: Qysh hyn nafta në...

Investigimi i “Fiks Fare” dhe “Rrokum TV” solli fakte për mënyrën e importit të naftës që vjen në Shqipni dhe Kosovë me certifikatë cilësie...

Debati Kurteshi-Bajrami konfirmon: Nafta hyn pa u kontrollue! (video)

https://www.youtube.com/watch?v=Iw9ekDbc2vs

Hetim masiv për korrupcion në Brazil

Brazili asht trondite nga akuzat e reja dramatike per korrupcion, mbasi nji gjykates urdhnoi hetimin e 8 ministrave te kabinetit qeveritar. Lista perfshin edhe shefin e...

Ben Blushi kallxon qysh vjedhet nafta n’Shqipni

Deputeti i LIBRA's, Ben Blushi ka kallxue mënyrat se si vidhet nafta në Shqipni tue përfitue kompanitë naftënxjerrëse dhe jo populli. Përmes nji statusi në...
edita-640x427

Tahiri alramon Brukselin për kompanitë serbe të naftës në Kosovë të...

Ministrja për Dialog, Edita Tahiri, ka ba me dije se Ministria që udhëheq ka njoftue zyrtarisht Bashkimin Europian në lidhje me përpjekjet për veprimtari...