Tema: nafta

Parisi, Madridi, Athina dhe Mexico City ndalojnë kerret me naftë në...

Kryetarët e komunave të Parisit, Madridit, Athinës dhe Mexico City pohojnë se deri në vitin 2025 kanë me punue për ndalimin e plotë të automjeteve me motor...
video

Zbulim i madh, kerri ec me ujë (video)

Shkencëtari iranian, Alaeddin Qassemi pretendon se ka ba shpikjen e tij të re, ai ka vnue në lëvizje kerrin, i cili në vend të naftës,...

Shpërthim në uzinën e Ballshit, dyshohet për 4 viktima e 7...

Rafineria e naftës në Ballsh u përfshi nga flakët. Rreth orës 22:00 shpërthimi i nji valvule të nji pompe hidrogjeni bani që në rafineri të...
video

Berjani: Arritem fitore per fiskalizimin, shumë shpejt do korrim fitore edhe...

Fadil Berjani, kryetar i Shoqates se naftareve te Kosoves, ka kallxue ne Rrokum Roll me Fidan Jupollin se asht arrite marreveshja qe per fiskalizim...

Arabia Saudite, e para në prodhimin e naftës, len mbrapa SHBA’të

Arabia Saudite i tejkaloi Shtetet e Bashkueme të Amerikës në prodhimin e naftës dhe kështu u ba vendi i parë në këtë fushë, raporton...

Parandalohet kontrabandimi i 10 mijë litrave naftë

Njësitë antikontrabandë kanë parandalue kontrabandimin e mbi 10 mijë litrave naftë, sot në Mitrovicë. Simbas njoftimit, rreth orës 05:00 të mëngjesit asht vërejtë nji maune...

Dogana sekuestron naftë kontrabandë, qe sa litra!

Njisitet e doganës në bashkëpunim me Policinë e Kosovës kanë kap nji tentim për kontrabandim të naftës në rajonin e Mitrovicës. Mbas pranimit të informatës...

Pse po rriten tash çmimet e naftës!

Çmimet e naftës këtë javë nisen në nivele të nalta. Treguesit referencë për naftën e papërpunueme europiane, Brent, u rrit me 23 cent ma shumë...
naftacmimi

Kjo asht rritja ma e madhe e çmimit të naftës

Të dhanat e publikueme nga Instituti Amerikan për Naftë treguen për ulje të papritun të rezervave amerikane të naftës së papërpunueme që rezultoi me...

Kush asht personi që posedon 13 prej 16 burimeve te naftës...

Në fillim ishte “kompania kanadeze Stream Oil”. Nji kompani offshore e regjistrueme në ishujt Kajman, ishte operatori i dytë ma i madh privat i naftës...