Tema: Napoli

Dokumentari për Maradona’n, lidhjet e mshefta me Mafia’n, pamje që s’i...

Ai konsiderohet si nji ndër gjenitë e botës së futbollit, dhe për këtë vazhdon me mbetë në qendër të vëmendjes së mediave botnore. Bahet fjalë...

Napoli arrin marrëveshje me super lojtarin

Ekipi i Napolit ka arritë marrëveshje për transferimin e Hirving Lozano nga PSV Eindhoven. Mediat italiane raportojnë se marrëveshja mes palëve asht arritë dhe se...

Mbas 14 vjete, kapet mafiozi ma i kerkuem i Italise

Super i arratisuni mafioz, Marco Di Lauro, asht burgos ne Napoli mbas 14 vjete n'arrati. Di Lauro, 38-vjeç, u arrestue pa kundershtue te Shtunen, ne...

Sonte luhet “finalja” e parakohshme në Kupën e Italisë, qe formacionet...

Faza çerekfinale e Kupës së Italisë nis me nji përplasje të madhe, që mundet me u konsiderue edhe nji finale e parakohshme, Milan-Napoli, që...

Definitivisht, Higuain p’e braktis Milan’in, e thotë Gattuso

Gonzalo Higuain ka vendose me braktise AC Milan, thote trajneri Gennaro Gattuso ne mbramjen e te Shtunes mbas spekulimeve qe lidhin kalimin e sulmuesit...

Qe sa nxete e ka pase tifozja e Napolit per Vitin...

Marika Fruscio, asht e njoftun n'Itali si moderatorja e emisionit per Serine A dhe tifoze e flakte e klubit te futbollit Napoli. n'Instagram i ka...

Interi barazon me Barcelonën, s’ka fitues mes Napolit dhe PSG’s (video)

Interi dhe Barcelona nuk kanë shkue ma shumë se barazimi në sfidën e zhvillueme në 'San Siro' tue u ndalë në shifrat 1-1. Nën nji...

Presidenti i Napolit don me rikthye yllin e madh

Presidenti i Napolit, Aurelio di Laurentiis, ka lanë të kuptohet se Napoli mundet me tentue për ish-sulmuesin Edinson Cavani. Di Laurentiis po nënshkruente autografe pranë...

Reina: Po shkoj te nji prej ekipeve ma të mëdhaja n’botë

Pepe Reina ka konfirmue transferimin nga Napoli në Milan. Portieri spanjoll ka falënderue ekipin nga San Paolo derisa ka ba të ditun se do të...

Juve-Napoli, ‘dhezet’ sfida seksi edhe jashtë fushe për titullin kampion! (foto...

Juventus-Napoli ishte sfida e vitit në Serie A, e cila u fitue me nji gol të shënuem në minutat e fundit nga Napoli dhe...