Tema: NATO

Wesley Clark kërkoi që bombat e para të NATO’s me u...

Wesley Clark ka kërkue që më fillimin e bombardimeve ndaj Serbisë,”tomahawkat” e para me u gjuejt në qendër të Beogradit. Gjenerali amerikan, Wesley Clark, komandant...

Çitaku me gjeneralin Goldfein zbulojnë monumentin e ndërhymjes ushtarake të NATO’s...

Ambasadorja e Kosovës në SHBA, Vlora Çitaku, ka njoftue se sot në ambientet e Departmentit Amerikan të Mbrojtjes, së bashku me Gjenerali Goldfein kanë...

Nata kur SHBA bombardoi nji ambasadë kineze (foto)

Nga Kevin Ponniah dhe Lazara Marinkovic, BBC Po afrohej mesnata dhe Vlada, një inxhinier serb, po nxitonte drejt apartamentit të tij në Beograd. Ai kishte...

A u bombardue ambasada kineze qëllimisht? Qe çka shkruen BBC (foto)

20 vjet ma parë, në kulmin e fushatës së bombardimve të NATO's në Jugosllavi, të cilat kishin për qëllim me i ndalë krimet serbe...

Kjo asht ushtarja shqiptare që vdiq gjatë shpërthimit të minës (foto)

Nëntetare Zarife Muharrem Hasanaj ishte ushtarja e Forcave të Armatosuna të Shqipnisë, e cila humbi jetën sot si pasojë e shpërthimit të nji mine...

Mes tensioneve të NATO’s, emnohet komandanti i ri për Europën

Në ceremonitë që do të mbahen në Francë dhe në Belgjikë te Ejten dhe te Premten Gjenerali Tod Wolters ka me u emnue zyrtarisht...

Haradinaj: Ky asht synimi shtetnor dhe qytetar i Kosovës

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka përsëritë se anëtarësimi në NATO asht synim shtetnor dhe qytetar i Kosovës. Postimi i Haradinajt: Anëtarësimi në NATO është synim...

“Qendro në Kosovë dhe ke m’u përballë me vdekje të sigurt,...

Gjatë bombardimeve të NATO's kundër caqeve ushtarake të ish Jugosllavisë prej Marsit deri në Qershor të vitit 1999, Aleanca asht përpjekë që në çdo...

Mediumi serb përhap panik: ‘NATO sjell ushtri të fuqishme në kufi...

Për manovrat e rregullta të paralajmërueme të NATO's në Maqedoninë Veriore, të cilat do të mbahen në shtetin fqi për me dëshmue “mbështetjen e...

A po e provokon NATO Rusinë?

Janusz Bugajski / Dita   Sa herë që NATO fillon një nismë të rëndësishme për të forcuar sigurinë trans-Atlantike përshkallëzohen akuzat se Rusia po “provokohet”. Kjo...