Tema: new york

BRONX’i i shqiptarëve të Amerikës, vendi ku flitet shqip (video-reportazh)

Reportazh nga Valon Gerbeshi Nji ditë vikendi në Bronx të New York’ut, në nji perimetër jo fort të madh, të cilin mund ta përshkosh për...

Kryepeshkopi i New York’ut e ban shqiponjën me plis në krye...

Kardinali Timothy Dolan vizitoi kishën Zoja e Shkodrës në periferi të New Yorkut, me ç’rast u prit nga komuniteti katolik shqiptar. Por, ai bani nji...

Kryeqyteti fantazmë, 6 herë ma i madh se New York!!! (foto)

Egziston nji qytet në Burma që pothuejse krejt bota perendimore nuk ka ndigjue për të, e kjo asht e çuditshme, për shkak se asht...

Bora në New York shkakton kaos, kqyrini pamjet (foto)

Bora e parë e sezonit në New York rrxoi pemët dhe shkaktoi kaos në trafik, derisa 5 lagje u mbuluen nga bora e dendun. Reshjet...

Kryeqyteti fantazmë, ku nuk jeton askush! A e dini se asht...

Egziston nji qytet në Burma që pothuejse krejt bota perendimore nuk ka ndigjue për të, e kjo asht e çuditshme, për shkak se asht...

Pasanikët e botës – Hong Kong zbret nga froni New York’un

Qyteti që ka mas shumti pasanikë në botë nuk asht ma New York'u. Atij që njihet ndryshe si “Big Apple”, apo “Molla e madhe”, ju...

Hyni mbrenda festave të çmenduna të seksit dhe orgjive të pasanikëve...

Personat ma të pasun të New York'ut, disa herë në vit mblidhen për festa në nji nga hotelet me pesë yje të New York'ut. Bahet...

Autobusi i parë pa shofer e ban “sefte” në New York!

Autobusi i parë pa shofer asht prezentue në New York, ma saktësisht në Times Square. Realisht autobusi elektrik e bani xhiron e parë përgjatë...

Shpërthimi masiv në New York, çon tym të tmerrshëm n’hava

Nji shpërthim masiv ka tronditë qytetin e New Yorkut këtë mëngjes tue çue tym në qiell. Raportet lokale sugjerojnë se nji tub me avull ka...

Rita Ora vjen me pamje të re, qe sa seksi duket...

Rita Ora po shijon suksesin në maksimum. Ajo asht shfaq me nji look të ri në nji koncert në New York. 10 ditë mbas koncertit në...