Tema: new york

Foto e Era Istrefit pushton New York’un

Për herë të parë në historinë e futbollit, kangën zyrtare të kampionatit ma të randësishëm të këtij sporti, ka me knue nji shqiptare. Me...

Shkollat e New York City kanë me dhanë mësim në gjuhën...

Shkollat e qytetit New York japin mësim në gjuhë të ndryshme dhe të Ejten – në atë që zyrtarët thanë që asht hera e...

Në emën të artit e sfidojnë të ftoftin, deshen krejt cullak...

Nëse po ankoheni se keni ftoftë, atëherë mendoni për këta modelë, që u zhveshën cullak në mes të New York'ut.  Gjithçka u ba në emën...

Kjo ka me ju befasue: Kryeqyteti fantazmë, ku nuk jeton askush!...

Egziston nji qytet në Burma që pothuejse krejt bota perendimore nuk ka ndigjue për të, e kjo asht e çuditshme, për shkak se asht...

Zjarr në New York, 12 të vdekun

Nji zjarr që ka kaplue nji banesë në lagjen Bronks të New Yorkut ka lanë të vdekun 12 persona, derisa katër të tjerë janë...

Shpërthim me eksploziv në New York, ka të plagosun (foto)

Policia amerikane mendohet se e ka kap autorin e nji shpërthimi me eksploziv që ndodhi para pak momentesh në New York,  në Port Authority Bus...

Nji i vdekun dhe tre të lënduem në New York

Nji person ka mbetë i vdekun dhe tre të tjerë janë plagosë randë mbasi janë goditë nga nji i dyshuem me kerr në New...

Hyni mbrenda rrokaqiellit ma të bukur n’planet, e çmimet dihet cilat...

E naltë 425 metra, kur të përfundojë kjo, ka me qenë ndërtesa rezidenciale ma e naltë në hemisferën perëndimore. 432 Park Avenue gjendet në New...

Zjarr i madh në New York, 100 zjarrfikëse në luftë me...

Ma s'paku 100 zjarrfikës po luftojnë kundër nji zjarri masiv që ka ra në nji ndërtesë banimi në Hamilton Heights tue shpërnda re t'errëta...

Bjen nga ballkoni i godinës, diplomati i njoftun vdes në New...

Nji diplomat australian ka gjetë vdekjen, mbasi u rrxue nga nji ballkoni i nji godine në New York, derisa shoqnohej me miqtë. Julian Simpson, 30...