Tema: ngacmime seksuale

Ngacmoi seksualisht 15 vjeçaren, arrestohet polici

Policia e Shkodrës ka arrestue nji punëtor policie, mbasi dyshohet se ka ngacmue seksualisht nji të mitun. Mësohet se në pranga ka përfundue shefi i...

Skandal i ri: Asistenti i Fakultetit të Mjekësisë largohet nga puna,...

Këshilli i Fakultetit të Mjekësisë në Universitetin e Prishtinës “Hasan Prishtina”, gjatë mbledhjes së djeshme (08.02.2019- e Premte) kanë vendose me ia ndërpre kontratën...

Grafite ironizuese për `ngacmimet seksuale` në UP (foto)

Në nji akcion, persona të panjoftun kanë shkrue grafite në objektet e institucione universitare në lidhje me, siç duket, deklaratat e fundit të prorektores...

Performancë kundër ngacmimeve seksuale

Qendra për Art dhe Komunitet - Artpolis në bashkëpunim me Kvinna til Kvina sot në Sheshin “Nëna Terezë”, ka me shpalosë nji performancë udhe...