Tema: ngrimja

Kqyreni qysh asht ngri Liqeni i Badovcit (foto)

Moti i ftoftë dhe reshjet e pandalshme të borës kanë ba që Liqeni i Badovcit me u ngri. Qe disa foto ku shihet Liqeni i...

A duhet me i dhanë fund ‘konfliktit të ngrimë’ me Kosovën,...

“Mbijetesa dhe mbetja e ‘konfliktit të ngrimë’ në Kosovë asht nji opcion shumë ma realist dhe qëndrim i shumicës së opinionit në Serbi, por...
rita ora

E zbulon edhe Rita, a i ka ngri edhe ajo votë...

Kangëtarja kosovare, Rita Ora, ka zbulue se ka ngri vezoret e saj. Rita në emisionin Sunrise të Mërkurën foli për dëshirën e saj me krijue...

Lajm i keq për sirianët, rebelët i ‘ngrijnë’ bisedimet e...

Grupet rebele siriane kanë njoftue sot se kanë ngri diskutimet për paqe të garantueme nga Rusia dhe Turqia për shkak të “shkeljeve” t'armëpushimit nga...
video

Kjo asht metoda për me ndalue ngrimjen e dyerve të kerrit...

Asht shumë e thjeshtë, ju duhet veç me lye gumën mbrojtëse rreth dyerve me nji yndyrë. Ajo mundet me qenë glicerinë, vazelinë, vaj ushqimor...

Historia për të cilën po flet bota: Adoleshentja me kancer ‘ngrin’...

Babai i nji çike 14-vjeçare, e cila u ba e para britanike, trupi i së cilës ka me u futë në ngrimje kriogjenike, tha...

Lista Serbe ngrin pjesëmarrjen ne Kuvend!

Deputetët e Listës Serbe sot kanë vendos për ngrimje të pjesëmarrjes në punën e Kuvendit të Kosovës dhe kanë deklarue se “në emën të...