Tema: nxanesit

Prishtinë, therren me thikë tre nxanës në nji shkollë

Policia e Kosovës raporton se sot në lagjen Emshir të Prishtinës, rreth orës 16:00, në nji shkollë ka ndodhë nji përleshje fizike. Nga kjo kanë...

Video tronditëse nga Serbia: Policët i rrehin brutalisht dy të mitun...

Në mediat serbe dje asht shpërnda nji video, në të cilën supozohet se dy policë i rrehin dy të mitun në qytetin Vranje të...

Mësuesja ndan nxanësit simbas ngjyrës, pezullohet mbasi fotot u banë virale...

Nji mësuese në Afrikën e Jugut asht pezullue për shkak të nji fotografie që u ba virale, ku nxanësit duket se janë nda simbas...

Në këto data nxanësit kosovarë kanë me pasë pushim

Bazue në Ligjin për festat zyrtare në Kosovë dhe Kalendarin për vitin shkollor MASHT përmes nji komunikate për media njofton të gjitha institucionet arsimore...

Rrehje masive mes nxanësve në Prishtinë (video)

Para disa ditëve, afër shkollës “Sami Frashëri” në Prishtinë, në nji rrehje janë përfshi nji numri i madh i nxanësve, shkruen Insajderi Në nji video...

Pastërtia në shkolla, lexoni katër këshilla për nxanësit

Nji nga mënyrat që njerëzit smuren asht nëpërmjet mikrobeve. Mikrobet janë gjallesa shumë të vogla për me u pa me sy, të cilat munden me...

56% e nxanësve nuk i dijnë as tri tituj librash

Nxanësit e shkollave të mesme lexojnë shumë pak. Nga nji hulumtim që ka ba organizata joqeveritare ETEA del se 56 përqind e nxanësve të...

Gjenden të gjallë 12 djemtë dhe mësuesi i tyne, kqyreni pamjet...

12 djemtë dhe trajneri i tyne të futbollit të cilët kanë qenë të zhdukun për nëntë ditë në shpellë në Tajlandë janë gjet të...

Shkon në 10, numri i të vdekunve në shkollën e Texas...

Ma s'paku 10 persona humbën jetën si pasojë e nji sulmi të armatosun ndaj nji shkolle të mesme në Texas, masakra e radhës në...

Protestojnë nxanësit e ‘Mehmet Akif’ për deportimin e profesorëve të tyne!...

Tashma ka fillue protesta e paralajmërueme e nxanësve të Kolegjit “Mehmet Akif, kundër arrestimit dhe deportimit të shtetasve turq. Urdhni u zbatue në mëngjesin e...