Tema: PDK

Kjo asht grueja ma e votueme për Këshill Drejtues në PDK

Asht publikue lista e anëtarëve ma të votuem të Këshillit Drejtues të Partisë Demokratike të Kosovës (PDK). Simbas listës, nga radhët e femnave të kësaj...

Këta janë anëtarët ma të votuem për Këshillin Drejtues të PDK’s...

Gjatë ditës së djeshme, Partia Demokratike e Kosovës, ka mbajtë konventën e nandë, në të cilën ka zgjedhë kryetarin dhe Kryesinë. Në konventën e nandë...

PDK mban sonte Konventën Festive në Pallatin e Rinisë në Prishtinë

Partia Demokratike e Kosovës mban sonte në Prishtinë, Konventën Festive, mbas përfundimit të procesit të mbrendshëm zgjedhor ku kryetar i saj me vota unanime...

Veseli kryetar i PDK – pa asnji vote kunder!

Kadri Veseli rizgjedhet kryetar i PDK, pa edhe asnji vote kunder. ------------------------------------ Partia Demokratike e Kosovës (PDK) gjate dites po vazhdon me  Konventën e 9-të zgjedhore. Kryetari...

Sot Kadri Veseli pritet me i pri partise ma te madhe...

Sot, tuj fillue prej ores 10:00, ne hotelin "Emerald", Partia Demokratike e Kosoves mban konventen e saj te 9'te zgjedhore. Ne kete tubim te madh...

Qe kur i zgjedhë PDK’ja kryetarin dhe strukturat e partisë

Partia Demokratike e Kosovës nesër mban Konventën e nandë zgjedhore me ç’rast pritet me u zgjedhë kryetari i partisë dhe strukturat tjera. “Partia Demokratike e...

Stavileci “godet” LDK’n: Disa parti s’po mujn m’i menaxhue tubimet me...

Këshilltari i Kadri Veselit, Blerand Stavileci, ka thanë se disa parti politike në Kosovë s’po mujn m’i menaxhue as tubimet me nga 30 njerëz. Këto...

E zyrtarizon Veseli: Ky asht kandidati i PDK’s për kryetar të...

Kryetari i PDK's, Kadri Veseli, në nji tubim të mbajtun me strukturat e reja në Prishtinë, ka thanë se Uran Ismaili asht kryetari për...

Veseli: Hajdeni ta ndreqim vendin tone!

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, ka zhvillue takim me strukturat e reja të degës së PDK në Viti, dhe me këtë...

Mustafa i çon selam PDK: Ndoshta edhe me VV bajme koalicion...

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa vlerëson se  “Qeveria Haradinaj” e ka humbe moti legjitimitetin dhe po përballet me skandale të shumta,...