Tema: Peja

Haradinaj në Pejë flet për Qakorrin e Kullën

Kryeministri Ramush Haradinaj ka sigurue pejanët që çashtja e kufinit me Malin e Zi do të zgjidhet në mënyrën ma të mirë. Haradinaj gjatë tubimit...

‘WTF’ thotë Rama, i del në përkrahje taksës 100%

Kryeministri shqiptar, Edi Rama, asht tregue i ashpër me qasjen destruktive të Serbisë karshi shtetit të Kosovës. Ai madje e ka komentue me ‘What the...

Bahen pregaditjet e fundit për mbledhjen e dy qeverive shqiptare (foto)

Tanima po bahen edhe pregaditjet e fundit para mbledhjes së dy qeverive shqiptare, e cila mbas nji ore pritet me u mbajt në Pejë. Po...

Gazeta serbe për mbledhjen e dy qeverive në Pejë, po vuloset...

Mbledhja e përbashkët e qeverive te Kosovës dhe Shqipnisë pritet me fillue në ora 10:30, ndërkaq marrëveshjet kanë me u nënshkrue në mesditë. E përditshmja...

Lekaj me deputetë te AAK’s inauguron projektin rrugor ma te madh...

Segmenti 8 kilometërsh i projektit të zgjanimit të rrugës Prishtinë-Pejë, u inaugure sot nga kreu i Ministrisë së Infrastruktuës, Pal Lekaj. Por, u injorue nga...

Aksident në magjistralen Prishtinë-Pejë, bahen kolona të gjata (foto)

Në orët e para të mëngjesit të sotëm ka ndodh nji aksident trafiku. Aksidenti ka ndodh në fshatin Sllatinë, në magjistralen Prishtinë-Pejë, raporton lajmi.net. Si pasojë...

Aksident i randë në Pejë, vdes biciklisti 27 vjeçar

Si pasojë e nji aksidenti të mbramshëm, ka vdek nji biciklist 27-vjeçar në qytetin e Pejës. Ngjarja ka ndodh rreth orës 22:40 ku biciklisti asht...

Vrahet nji 29 vjeçar në Pejë, trupi dërgohet për obduksion

Rreth dy orë e gjysë ka qëndrue trupi i personit të vramë në vendin ku ka ndodh krimi. Nji person asht vra mbramë rreth orës...

Mbas hapjes së tunelit, nga Peja në Rozhajë për 18 minuta

Ndërtimi i nji tuneli midis Rozhajës dhe Pejës, ose nji rrugë që kishte me mundësue lidhjen e autostradës Bar-Boljare-Beograd dhe autostradës Prishtinë-Pejë, tashma asht...

Dy aksidente në rrugën Prishtinë- Pejë

Ma s'paku dy aksidente komunikacioni kanë ndodh mbrenda dy orëve të fundit në rrugën magjistrale Prishtinë-Pejë. Nji qytetar ka dërgue foto nga aksidenti që ka...