Tema: pence

Zyrtarja koreane e fyen Pence, i jep këtë epitet!

Duket se mbas 'pranverës' mes SHBA've dhe Koresë së Veriut asht rikthy retorika e ashpër. Mbas lajmit se takkimi Trump-Kim Jong mundet me dështue, zyrtarët...

Pence paralajmëron Jong-un: Gabon nëse mashtron Trump’in!

Zv/Presidenti amerikan, Mike Pence ka paralajmërue liderin koreano-verior, Kim Jong-un, mos me “mashtrue” Presidentin amerikan, Donald Trump nëse takohen muejin e ardhshëm. “Do të ishte...

Pence e priti kështu Thaçin në Shtëpinë e Bardhë (foto)

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, asht prit sot në Shtëpinë e Bardhë nga Zavendëspresidenti i Shteteve të Bashkueme të Amerikës, Mike Pence. Presidenti...

Zyrtare: Thaçi shkon n’Amerikë, takohet me Mike Pence

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, nesër ka me udhëtue për në Vatikan, ku t'Ejten do të pritet në nji audiencë nga Papa...

Kjo asht arsyeja pse Rama nuk ishte në foto me Pence...

Mungesa e kryeministrit të Shqipnisë, Edi Rama, në foton e fundit të samitit të Kartës së Adriatikut në Podgoricë u përfol shumë në mediat...

Presidenti Thaçi fton Pence me vizitue Kosovën

“Në takimin e përbashkët që zhvillova me Pence na kemi fole për vazhdimin e bashkëpunimit dhe rolin aktiv të Shteteve të Bashkueme të Amerikës...

Thaçi takon Pence: Po punojmë bashkë për formimin e Ushtrisë (foto)

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka thanë se ka pas nji takim miqësor me Zavendëspresidentin Amerikan, Mike Pence në kryeqytetin e Malit të Zi. Thaçi...

Zbulohet porosia e Trump për liderët e Ballkanit (foto)

Në fjalën e mbajtun në Podgoricë, Zavendëspresidenti Amerikan, Pence, ka shpalos para liderëve të rajonit politikën e SHBA've ndaj Europës dhe Ballkanit dhe ka...

Thaçi: Samitin e Kartës së Adriatikut e ban të veçantë pjesëmarrja...

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, po qëndron në Podgoricë, në Samitin e Kartës së Adriatikut ‘US-Adriatic Charter’ (A5), i cili kësaj here bashkë-organizohet nga ...

Pence e jep nji deklaratë të fortë për Kosovën

Zavendëspresidenti i Shteteve të Bashkueme të Amerikës, Mike Pence, ka thanë sot në Podgoricë se SHBA'të kanë m'u angazhue që Kosova m'u ba anëtare...