Tema: performanca

I len gojëhapun në juri, mos e leni pa e kqyrë...

Ai quhet Luca Calo. U ba i famshëm kur konkurroi në ‘Britains Got Talent’. Luca u nis m knue dhe gjithçka shkoi keq. Në nji moment ai...

Mos e huqni, kjo asht përformanca ma e mirë e Rita...

Rita Ora ka ba nji performancë të shkëlqyeme në show'un e Victoria's Secret. Mbramë asht transmetue spektakli i madh i Victoria's Secret në të cilin...

Kqyreni qysh Era e ‘pushtoi’ skenën e Luzhniki Stadium në Rusi...

Era Istrefi ka ba nji performancë mbresëlanëse në prag të finales së Kampionatit Botnor në Luzhniki Stadium në Rusi. Kangëtarja nga Kosova së bashku me...

Shihni qysh po argëtohen Era, Will dhe Nicky para performancës në...

Mbas nji mueji përplot entuziazëm në futboll, sot përmbyllet Kampionati Botnor “Russia 2018”. Kombëtaret dhe futbollistët e tyne kanë dhanë maksimumin e tyne në këtë...

Artistët përformojnë të maskuem në Kuvend, Veseli thumbon partitë politike (video)

Muzikantët e Filarmonisë së Kosovës kanë perferomue sot në Kuvendin e Kosovës, por performanca e tyne gjatë kësaj here ishte më ndryshe se herat...

Publikohet studimi për performancën e shkollave në Kosovë

Instituti Pedagogjik i Kosovës (IPK) organizon sot konferencën për Publikimin e Raportit të Studimit “Përvojat e para në vlerësimin e performancës së shkollës në...

Era e hap sot Botnorin, përformon direkt nga Rusia (video)

Kangëtarja kosovare me famë botnore, Era Istrefi pritet me hapë sonte Kampionatin Botnor 2018 me nji performancë LIVE në Rusi. ‘Live it up’ titullohet kanga...

Kjo 13 vjeçare la pa fjalë jurinë me përformancen e saj,...

Një vajzë ka sigurue vendin në çerekfinale të “America’s Got Talent”, mbas performancës së saj që mahniti jurinë. Courtney Hadwin, 13 vjet, habiti jurinë të...

Çifti i moshuem ‘shokon’ jurinë, mos e huqni këtë përformancë të...

Juria dhe audienca e shfaqjes “America’s Got Talent’ kanë mbet të shokuem nga kërcimi i nji çifti që bani lëvizje provokuese në skenë. Celina, 64...