Tema: pergjegjesia

S’ka liberalizm, kush duhet me marrë përgjegjësinë?

S’ka liberalizim të vizave as këtë vit për kosovarët. Komisioneri i Bashkimit Europian, Johannes Hahn tha se koha e mundshme që kjo me ndodh asht...

Emni i Maqedonisë, Hahn ‘shuplakë’ Ivanovit: Merr përgjegjësi!

Komisioneri për zgjanim Johanes Han ka komentue marrëveshjen mes Maqedonisë dhe Greqisë për çashtjen e emnit si dhe deklaratën e Presidentit maqedonas se nuk...

ISIS merr përgjegjësinë për sulmin në Las Vegas

ISIS ka marrë përgjegjësinë për sulmin në Las Vegas, ku 50 persona mbetën të vramë ndërsa ma shumë se 400 u plagosën. Në nji deklaratë...

Çka thotë drejtori i QKUK’s për vdekjet e dyshimta!

Drejtori i Shërbimit Spitalor Klinik Universitar të Kosovës, Dr. Curr Gjocaj, nuk pranon me marrë përgjegjësi për vdekjen e dyshimtë të pacientëve. Ndonëse asht përgjegjësi...

Haradinaj: Due me marrë përgjegjësinë me udhëheqë vendin (video)

Ramush Haradinaj tue folë në “Opinion” tha se ka ambicie për Kryeministër i Kosovës. “Due me marr përgjegjësi me drejtue vendin”, tha ai. Lideri i AAK's...

Veseli: Kisha dashtë deputetë që kanë ma shumë përgjegjësi

Kryetari në detyrë i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, mbas mbledhjes së Kryesisë ka thanë se gjatë kësaj legjislature kanë kalue momente të vështira,...
video

Haradinaj: S’kam precizue cilën punë ka me kry n’institucionet e ardhshme,...

Ramush  Haradinaj, lider i AAK's ne Rrokum Roll te Televizionin Rrokum tue fole se cilen pune ka me punue ne institucione, ka thane se...

ISIS e merr përgjegjësinë për sulmin n’Londër (foto)

I ashtuquajtuni Shteti Islamik ka marrë përgjegjësinë për sulmin që ndodhi pranë Parlamentit të Londrës ditën e Mërkurë. Përmes nji agjencie të tyne të lajmeve,...

Krasniqi e ‘godet’ Thaçin. Kujna me i dhanë pergjegjësi

Kryetari i Këshillit Kombëtar të Nismës për Kosovën, Jakup Krasniqi, ka theksue se Qeveria Mustafa do të mbahet mend për kabinetin e madh qeveritar...

“Qytetarët e pakënaqun” marrin pergjegjësi për sulmin ndaj Presidencës!

Nji grup i vetëquejtun “Qytetarët e pakënaqun” e kanë marrë pergjegjësinë për hedhjen e koktejt të mollotovit n'objektin e Kuvendi të Kosovës, aty ku...