Tema: Philip S. Kosnett

Kosnett, të rijve: Hajdi me studiue n’Amerikë

Ambasadori i SHBA, Philip S. Kosnett, ka vizitue panairin universitar “Education USA”. Kosnett e ka quejt si nji mundësi të mirë aplikimin me studiue...

Kosnett vëzhgon Kosovën me helikopter (foto)

Ambasadori i SHBA've, Philip Kosnett, ka vizitue ushtarët e regjimentit të parë, kalorësia 89, divizioni malor 10 të KFOR'it. Gjatë kësaj vizite, ai bani turne...

Kosnett jau përmend liderëve kosovarë nji pjesë nga Kushtetuta, tue iu...

Edhe ambasadori i Amerikës në Kosovë, Philip Kosnett, ka urue qytetarët për 11-vjetorin e ratifikimit të Kushtetutës. Ambasadori i Shteteve të Bashkueme të Amerikës, Philip...

Kjo asht porosia e radhës e ambasadorit amerikan për Qeverinë e...

Ambasadori i SHBA've në Kosovë, Philip Kosnett, e ka porositë Qeverinë e Kosovës me zbatue Strategjinë Kombëtare për të Drejtat e Pronës. Ambasadori amerikan, nëpërmjet...

Ambasadori amerikan iu ban thirrje deputetëve m’i votue propozimet e Presidentit...

Ambasadori i SHBA've në Kosovë, Philip Kosnett, ka kërkue nga deputetët e Kuvendit të Kosovë me votue në favor të amendamenteve të propozueme nga...

Ambasadori Kosnett viziton bazën e KFOR’it në veri (foto)

Ambasadori i SHBA në Prishtinë, Philip Kosnett, ka vizitue bazën e KFOR'it në veri të Kosovës, ”Notting Hill. Ai ka falënderue NATO'n dhe KFOR'in për...

Haradinaj takon ambasadorin amerikan dhe tregon vetë detajet e takimit

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, dhe ambasadori amerikan në Kosovë, Philip Kosnett, kanë zhvillue takim të rregullt, njofton kryeministri përmes Facebook'ut. “Diskutuam për sfidat dhe...

Paralajmëron Kosnett: Durimit të Amerikës mundet m’i ardhë fundi

Ambasadori amerikan në Kosovë, Philip Kosnett, ka thanë se SHBA asht e përkushtueme në ofrimin e përkrahjes dialogut mes Kosovës dhe Serbisë, por nuk...

Përkundër sqarimit të Lekajt me ambasadorin e Zvicrës, reagon edhe Kosnett

Reagime të shumta nga zyrtarë të ndryshëm kanë ardhë mbas deklaratës së ministrit të Infrastrukturës, Pal Lekaj, për shkarkimin e ambasadorit zvicran, Jenan Hubert...

Kosnett kritikon institucionet e Kosovës, qe çka thotë

Në kuadër të Zyrës Kombëtare të Auditimit në Kosovë asht themelue Njisiti për Luftimin e Mashtrimeve, me anë të ndihmës të dhanë nga USAID....