Tema: presheva

Serbia reagon mbas rezolutës së Thaçit për Luginën e Preshevës

Drejtori i të ashtuquejtunës, zyre për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Marko Djuric, ka reague mbasi presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ia ka dërgue...

Veseli: Serbia nuk ka me ndigjue atë çka themi na, munden...

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ju ka ba thirrje deputetëve të Kuvendit me qenë të vëmendshëm në vendimet që do t’i marrin...

Presidenti Thaçi dorëzon në Kuvend Draft Rezolutën për Luginën e Preshevës

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ia ka dërgue Kuvendit për shqyrtim dhe miratim Draft Rezolutën për kërkesat legjitime të shqiptarëve të Luginës së Preshevës. Në...

“Lugina e Preshevës me ju bashkue Kosovës, Z.Potoku, Zveçani e Leposaviqi...

Valon Murati, kryetar i Lëvizjes për Bashkim, ka qene i ftuem në emisionin “Momentum”. Ai ka tregue qendrimin e Levizjes per Bashkim lidhun me kete...

Thaçi në takim me Ramën flet për bashkëngjitjen e Luginës me...

Presidenti Hashim Thaçi e ka takue kryeministrin e Shqipnise, Edi Rama. Ai ka thanë se në këtë takim mes tjerash kanë bisedue për domosdoshmëninë e...

Ahmeti tregon se a ka me qenë Presheva temë e bisedimeve...

Bashkëkryesuesi i ekipit dialogues, Shpend Ahmeti, po cilëson se kushti kryesor i Kosovës për arritjen e marrëveshjes me Serbinë, asht njohja reciproke mes dy...

Tash asht momenti historik që Lugina e Preshevës me iu bashkue...

Kryetari i Këshillit Nacional të Shqiptarëve në Luginën e Preshevës, Ragmi Mustafa, periudhën e tashme po e cilëson si kohën e duhun që me ndodhë...

Ragmi Mustafa: Ideja e Thaçit për Luginën e Preshevës, nuk lidhet...

Kryetari i Partisë Demokratike Shqiptare, Ragmi Mustafa, ka mohue se ideja e presidentit Hashim Thaçi, ka lidhje me shkëmbim territoresh. Mustafa thotë se se s’mundet...

Ragmi Mustafa zgjedhet kryetar i Këshillit Nacional të Shqiptarëve në Luginë

Ragmi Mustafa asht zgjedh kryetar i Këshillit Nacional të Shqiptarëve në Preshevë, Bujanoc dhe Medvegjë. Kandidati i Partisë për Veprim Demokratik për kryetar të Këshillit...

Shqiptari i cili s’e njeh Pamvarësinë e Kosovës, kandidat për Këshillin...

Në Luginën e Preshevës sot kanë me u mbajt zgjedhjet për Këshillin Nacional të Shqiptarëve. Por, garës në këto zgjedhje i ka hy edhe nji...