Tema: President Hashim Thaci

Presidenti: Qe kur pres m’u arritë marrëveshja me Serbinë

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, në nji intervistë për “Bloomberg”, ka thanë se beson që viti 2019, ka me qenë viti i marrëveshjes me...

Thaçi nderohet edhe në SHBA – Kjo e ka ba xheloz...

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vucic, del se ja ka zili homologut të tij kosovar, Hashim Thaçit, për vendin që i asht nda gjatë ceremonisë...

Presidenti Thaçi, takim me Vladimir Putin (foto)

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, ka takue Presidentin e Rusisë Vladimir Putin. Takimi i tyne asht zhvillue në kuadër të pjesëmarrjes së presidentit Thaçi në...

Thaçi: Për bisedimet më Serbinë, ka shumë ide, por dhe ‘Fake...

Presidenti Hashim Thaçi, nuk ka mohue mundësinë që me Serbinë do të diskutohet edhe për shkëmbimin e territoreve. Kryetari i shtetit nuk ka dashtë me...
lutfi haziri

LDK dhe Haziri me mendime të ndryshme për Thaçin?

Shefi i Grupit Parlamentar të LDK, Avdullah Hoti, ka thanë se qëndrimi i nënkryetarit të partisë, Lutfi Haziri, pro Presidentit Thaçi kryenegociator me Serbinë...

Presidenti shkruen për 2 Korrikun 1990

Presidenti Hashim Thaçi, ka kujtue 2 Korrikun e vitit 1990, kur u miratue Deklarata Kushtetuese e pamvarësisë së Kosovës, e njoftun si Deklarata e...
Hashim Thaçi

Ambasadat kundërshtojnë fuqishëm vendimin e Thaçit për faljen e vllazënve Kiçina...

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, javën e kalueme jau ka falë dënimin vllazënve Arsim dhe Burim Ramadani, si dhe të Arben Kiçinës. Burim e...
thaçi lunacek

Presidenti Thaçi i kundërpërgjigjet Lunacek’ut për Demarkacionin

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka komentue deklaratat e ish-përfaqësues së PE, Ulrike Lunacek. “Është e domosdoshme që Demarkacioni me kalue në Kuvendin e Kosovës....

Mësohet arsyeja e takimit Thaçi-Pence

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, sapo asht nisë për nji udhëtim tjetër në Shtetet e Bashkueme të Amerikës, ku në Shtëpinë e Bardhë ka...

Papa e priti presidentin Thaçi në audiencë private, kjo ishte tema...

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, në nji audiencë private asht prite sot nga Ati i Shejt, Papa Francesco, në Selinë e Shejt në...