Tema: President Hashim Thaci

Presidenti Thaçi: Gazetarët s’duhen me u dekurajue nga aktet kriminale

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka reague ndaj sulmit që iu ba mbramë gazetarit, Parim Olluri, dhe të fejuemes së tij. Qe postimi i Thaçit: Sulmi...
Hashim Thaçi

Presidenti Thaçi godet indirekt VV’n: Ata që kanë ba dhunë s’munden...

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, tha në nji intervistë për Zanin e Amerikës, se njerëzit të cilët kanë përdorë dhe që përdorin dhunë për...

Reagon Sherifi i Nismës: Thaçi po shkon në bisedime me Vucic’in...

Sekretari i Nismës për Kosovën, Bilall Sherifi, ka hedhë akuza të randa drejt presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi, i cili sot njoftoi për udhëtimin...

Der Spiegel: Aktakuzat e Tribunalit Special ngriten shpejt – Ky politikan...

“Si komandant gjatë luftës, nofka e presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi, ishte 'Gjarpni', sepse ai nuk linte gjurmë. Por, që disa vjet, gjurmët e...

Presidenti Thaçi flet për sukseset e Kosovës (foto)

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi ka kujtue suksesin e shënuem nga xhudistja Majlinda Kelmendi në Lojnat Olimpike “Rio 2016”, për të cilën...
hashim-thaci-zyre

Kongresi amerikan përshëndet vendimin e Presidentit Thaçi për ndalimin e librave...

Komiteti për Marrëdhanie Ndërkombëtare i Kongresit amerikan, përmes kongresmenit Eliot Engel ka përshëndetë iniciativën e Presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi, për ndalimin e librave...
hashim-thaci-zyre

Presidenti Thaçi: Kosova dhe BE diskutuen marrëveshjen historike

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi e ka përshëndetë takimin inaugurues të Këshillit për Stabilim Asociim ndërmjet Bashkimit Europian dhe Republikës së Kosovës. Siç shkruen ai,...

Presidenti Thaçi për suksesin e Donjeta Sadikut: “Epoka e sportistëve tanë...

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka urue bokseren kosovare, Donjeta Sadiku, për shpalljen kampion në Europianin e mbajtun në Turqi për junior. “Bokserja Donjeta Sadiku...

Thaçi: Sulmi ndaj Kuvendit ishte terrorist, mbështes organet në ndjekjen e...

Presidenti Hashim Thaçi, ka lëshue nji deklaratë për media mbas ngjarjeve të sotme ku policia arrestoi gjashtë aktivistë të VV's si të dyshuem për...

Presidenti Thaçi për gazetën boshnjake: Asht me randësi që BE dhe...

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, mbas vizitës historike të zavendëspresidentit amerikan, Joe Biden, në Kosovë, ka dhanë përshtypjet e tij në nji...