Tema: presidenti

Komediani ukrainas menjiherë mbasi u betue President e bani këtë veprim...

Presidenti i sapozgjedhun i Ukrainës, Volodymyr Zelenskiy, u betue dhe mori detyrën mbas fitores mahnitëse në zgjedhjet e muejit të kaluem me 73 %...

Zyrtare: Pendarovski President i Maqedonise Veriore

Komisioni Shtetëror Zgjedhor (KSHZ) në Maqedoninë Veriore, i ka numërue të gjitha votat për zgjedhjet presidenciale. Në bazë të këtyne rezultateve, president i ardhshëm i...

Gjenden 130 milionë dollarë në shtëpinë e ish-presidentit (foto)

Ushtria e Sudanit ka ushtrue kontroll në shtëpinë e presidentit sudanez të rrxuem, Omar al-Bashir, dhe ka gjetë aty nji pasuni marramendëse. Shërbimet e ushtrisë...

Pse dështoi Blerim Reka: Ka mija vota ma pak se ish-kandidatët...

Kandidati Blerim Reka i përkrahun nga dy partitë (Aleanca për Shqiptarët dhe Lëvizja BESA) ka arrite me marrë vetëm 10 për qind të votave. Kjo...

Zaev: Pendarovski asht fituesi!

Kryeministri Zoran Zaev tha se kandidati i pushtetit Stevo Pendarovski asht n'epërsi. Ai tha se në këto zgjedhje vendoset nëse kena me ec para. “Në...

Pse kandidatura e Blerim Rekes asht – karikatureske!

Shaqir Islami   Sa dëm mund t’i bëjnë vetes Shqiptarët e Maqedonisë së Veriut, nuk ka aparat që mund ta masë! Budallakia jonë politike nuk paskësh...

Ish presidenti vret veten pak para arrestimit

Ish-presidenti peruan Alan Garcia thuhet se qëlloi veten në krye mbasi policia arriti në shtëpinë e tij me arrestue atë. Ish-presidenti u dërgue në...

Zaev: Besoj se kemi me pasë president shqiptar

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, thotë se mundet me kandidue nji shqiptar si kandidat koncensual për president me partitë shqiptare, trasnmeton Gazeta...

Rrëfehet Presidenti i Steaua: Baba jem shqiptar ma mësoi udhën, prej...

Presidenti i Steauas së Bukureshtit, George (Gigi) Becali ka folë për të kaluemen e tij, nëpërmjet nji rrëfimi të publikuem së fundmi nga “Striripesurse”. Në...

Kush merr pagë të përjetshme me Projektligjin për pagat?

Me projektligjin për pagat, përveç presidentit, nuk ka me pasë zyrtarë të tjerë të lnaltë që do të marrin pagë të përjetshme. Kjo mbasi Komisioni...