Tema: Prishtina

Atmosfera nga koncerti i grupit “Gjurmet” (video)

Kanga permbyllese "Ne tren per Perzeren" Refreni i kanges "Mendoja çdo gje merr fund pa ty" Alban Nimani dhe Dren Abazi me kangen "Te gjitha rruget...

Migjen Kelmendi: “Çfare nderi e çfare fati me kendue mbas 37...

Mbrame, ne sallen e sporteve "1 Tetori", adaptue per rock-koncert, Migjen Kelmendi e hapi koncertin e grupit "Gjurmet", veshun me maicen ku shkruente "Gheg...

Emocion i veçantë – Mbas 20 vjete liri, Clinton dhe Albright...

Me rastin e shënimit të 20-vjetorit të hymjes së trupave të NATO's në Kosovë asht zhvillue ecje e personaliteteve të nalta ndërkombëtare dhe vendore...

‘Gjurmët’ marrin çelësin e qytetit të Prishtinës (foto)

Kryetari i Prishtinës Shpend Ahmeti ia ka dorëzue çelësin e qytetit të Prishtinës, rock grupit ‘Gjurmët”, për kontributin që ky grup ka dhanë për...

Dacic: Veriu i Kosovës – nën sovranitetit e Prishtinës … kurrë!

Ministri i Punëve të Jashtme te Serbisë beson se çashtja e Kosovës ka me u zgjidhe nëse bashkësia ndërkombëtare pajtohet me nevojën për zgjidhjen...

6 tifozë të Llapit therren me thikë nga “Plisat”

Mbas ndeshjes mes Prishtines dhe Llapit, ku kryeqytetasit fituen me rezultat minimal 1-0, situata ka eskalue mes tifozerive. Udhëheqësi i tifogrupit llapjan “Legjendat”, Bajram Bejtullahu,...

Shpend Ahmeti: Nëse e baj këtë gja ose kam me qenë...

Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti, gjatë ditës së 8 Majit ka marrë pjesë në nji diskutim të hapun që asht mbajtë në rrugën “Rexhep...

PDK: Shpendi vetëm fizikisht mundet me qenë në Prishtinë, sepse me...

Dega e Partisë Demokratike në Prishtinë hap ekspozitën për qytetin e Prishtinës para objektit të Komunës së Prishtinës me slloganin “Kryeqyteti i Kosovës nuk...

Shefi i OSBE’s publikon foto të turpshme të Prishtinës (foto)

Shefi i Misionit në Kosovë të Organizatës për Siguri dhe Bashkëpunim në Europë (OSBE), Jan Braathu, ka shfrytëzue llogarinë e tij, në rrjetin social...

Në Prishtinë ka nisë festa para ndeshjes (video)

Në Prishtinë ka nisë festa para ndeshjes me Bullgarinë, të cilën Kosova e zhvillon sonte në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë, në kuadër të...