Tema: Prishtine

Emnat e personave të arrestuem për përfshimjen në sulmin ndaj Met...

Indeksonline ka sigurue inicialet e personave që kanë sulmue dhe plagosë menaxherin kosovar, Met Elshani. Ndërsa, burimet e Indeksonline bajnë të ditun se të arrestuem...

Momenti kur qytetarët ikin nga krismat me armë zjarri në Prishtinë...

Krisma me armë zjarri janë ndigjue sot rreth orës 15:00 në Prishtinë në lagjen Dardania. Lexuesit e Telegrafit kanë dërgue video ku shihen qytetarët të...

Përleshja me armë zjarri në Prishtinë, i përfshimë edhe ky rapper

Klika e rappperit kosovar, Fero, asht përfshi në nji përleshje fizike me disa kundërshtarë të tyne. Nga kjo ngjarje ka mbetë i plagosun Met Elshani,...

Plagosje në Prishtinë

Nji plagosje ka ndodhë pak çaste ma parë në lagjen Dardania në Prishtinë. Simbas dëshmitarëve nji person asht i plagosun. Plagosja ka ndodhë në nji lokal...

Publikohet momenti i vjedhjes në Prishtinë (video)

Dy persona kanë krye nji vjedhje më 24 Prill të këtij viti. Vjedhja asht krye në dyqanin që merret me printim dhe veprimtari grafike ‘Artgraphic...

Therrje me thikë në Prishtinë, ka të plagosun (video nga vendi...

Nji përleshje ndërmjet disa të rijve sonte në Prishtinë, ka përfundue me të plagosun. Ballkani.info nga informacionet e para mëson se në këtë përleshje janë...

Rrehje e randë mes çikave në shkollën ‘Sami Frashëri’ në Prishtinë...

Dhuna në shkolla vazhdon me qenë prezente në Kosovë. Nji rrehje mes nxanësve asht regjistrue edhe sot në shkollën e mesme “Sami Frashëri”, në...

Vrasja e trefishtë në Prishtinë – Avokati i Popullit tregon si...

Gjatë të Mërkurës u lansue projekti “Fuqizimi i luftës kundër dhunës ndaj grave dhe dhunës në familje faza e dytë”, nga ana e Zyrës...

Ministri zyrtarizon kandidaturën për kryetar të PDK’s në Prishtinë

Ministri i Shëndetësisë, Uran Ismalji, ka dorëzue kandidaturën për kryetar të Degës së PDK's në Prishtinë. Ai përmes nji postimi në Facebook, asht shprehë se,...

Kujdes: Nga tash kush i ndot rrugët e Prishtinës, gjobitet me...

Të gjithë pjesëmarrësit në komunikacion duhen me pasë kujës të shtuem sa i përket gjobave. Së fundmi, Drejtori i Inspeksionit në Prishtinë, Adonis Tahiri, ka...