Tema: pritja

Skandal: E turpshme, furçë të banjos në vend të mikrofonit dhe...

Rrezikon me u kthye në nji çashtje diplomatike trajtimi që i asht ba të Diellën kombëtares së Turqisë mbas mbrritjes së saj në Islandë...

Ky asht moti i cili ju pret sot

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës njofton se sot ka me mbajtë mot me vranësina dhe intervale me diell. Në pjesën veriperëndimore parashihet me ra shi në...

Haradinaj pret në takimin e parë ambasadorin e ri amerikan

Ambasadori i ri i SHBA've në vendin tonë, Philip Kosnett, ka shpreh gadishmëninë e tij për me bashkëpunue me Qeverinë e Kosovës, mbas marrjes...

Thaçi pritet nga Sekretari Pompeo në Shtëpinë e Bardhë (video)

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, u prit sot zyrtarisht nga Sekretari Amerikan i Shtetit, Mike Pompeo, në Shtëpinë e Bardhë në Washington. Departamenti Amerikan i...

Veseli e Haradinaj pritje për amerikanët në ditën e falënderimeve

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, njiherësh lider i PDK's, Kadri Veseli, ka falënderue të Premten mbasdite të gjithë diplomatët dhe ushtarakët amerikanë që punojnë...

Ky asht moti i cili ju pret për këtë javë

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës njofton se vendi ynë gjatë ditëve të ardhshme ka me vazhdue me mbetë nën ndikimin e masave të ajrit me...

Ky asht moti i cili ju pret sot

Sot, mbi vendin tonë, parashihet me mbajtë mot kryesisht i kthjellët. Në mëngjes në viset malore mjegull kurse në orët e mbasdites mundet me pasë...

Kjo asht pritja qe Macron i bani Trump’it në Paris (video)

Ma shumë se 70 drejtues shtetesh kanë me u mbledh në Francë për me përkujtue 11 Nandorin, ditën që i dha fund Luftës së...

Ky asht moti i cili ju pret deri te Hanen (foto)

Vazhdon moti stabil, i ngrohtë dhe me diell. Përderisa temperaturat kanë pësue nju ranie të lehtë, simbas parashikimeve të fundit nga fillimi i javës së...

Pacolli pret në Prishtinë homologun turk, Çavusoglu

Zavendëskryeministri i Parë dhe Ministri i Jashtëm, Behgjet Pacolli, ka me prit në takim Ministrin e Jashtëm të Turqisë,  Mevlüt Çavuşoğlu. Takimi  dypalësh ka me...