Tema: Prizren

Garë e fortë për kryetar të LDK në Prizren – Selmanaj...

Garë e fortë pritet me qenë në Degën e Lidhjes Demokratike të Kosovës në Prizren. Aktualisht dy kandidatët që kanë shpallë kandidaturat për kryetar...

Halil Kastrati ka m’i ndërtue edhe 30 shtëpi në Prizren (foto)

Hoxha dhe humanisti, Halil Kastrati, ka nënshkrue marrëveshje bashkëpunimi me Komunën e Prizrenit për ndërtimin e 30 shtëpive për familjet nevojtare. Në këtë takim së...

Gjendet ariu që po “shetitej” udhëve të Prizrenit (video)

Ariu i murrmë i vogë asht kthye në Parkun e Arijve-Prishtina. Këtë e ka ba të ditun Agjencioni për Mbrojtjen e Mjedisit, ku kanë...

Metro: Skandaloze, VV mbush Komunën e Prizrenit me militantë e familjarë...

Lëvizja Vetëvendosje e ka mbushë Komunën e Prizrenit me militantë e familjarë, edhe pse në vazhdimësi ka drejtue kritika të shumta ndaj partive në...

A po bjen Prizreni? LDK paralajmëron bojkot në këtë komunë

Partneri ma i madh i VV's në komunën e Prizrenit, LDK'ja, ka paralajmëruae bojkot të seancave të Kuvendit Komunal, transmeton Gazeta Metro. A ka me...

Qe kush u zgjedh kryetar i PDK’s në Prizren

Partia Demokratike e Kosovës ka zgjedhë, sot, Shaqir Totajn kryetar të Degës në Prizren, me unanimitet të plotë në Kuvendin zgjedhor ku ishin të...

Ky ka me qenë kundër-kandidati i Anton Qunit për kryetar të...

Lidhja Demokratike e Kosovës ka fillue procesin e mbrendshëm zgjedhor në të gjitha degët e partisë. Deputeti dhe kryetari aktual i degës në Prizren, Haxhi...

Vetëvendosje në Prizren bleu tambël ma shtrejt se PSD’ja në Prishtinë...

Lëvizja Vetëvendosje-dega në Prishtinë para do ditësh e ka paditë kryetarin e Prishtinës Shpend Ahmetin, nën dyshimin për lidhje të kontratës së damshme, për...

Baba me dy djemtë 22 dhe 24 vjeçarë, vdiqën n’aksidentin tragjik...

Nji aksident tragjik ka ndodhë ditën e sotme në rrugën Prizren-Zhur. Me ç’rast humbën jetën tre persona të familjes Sopa nga Zhuri, baba (1969) dhe...

Ambasadori Kosnett viziton Xhaminë e Madhe në Prizren (foto)

Ambasadori i ri amerikan në Kosovë, Philip Kosnett, ka zhvillue sot nji vizitë në xhaminë Mehmet Pasha – Bajraklia, në Prizren. Ai u mirëprit, nga...