Tema: Prizren

Baba me dy djemtë 22 dhe 24 vjeçarë, vdiqën n’aksidentin tragjik...

Nji aksident tragjik ka ndodhë ditën e sotme në rrugën Prizren-Zhur. Me ç’rast humbën jetën tre persona të familjes Sopa nga Zhuri, baba (1969) dhe...

Ambasadori Kosnett viziton Xhaminë e Madhe në Prizren (foto)

Ambasadori i ri amerikan në Kosovë, Philip Kosnett, ka zhvillue sot nji vizitë në xhaminë Mehmet Pasha – Bajraklia, në Prizren. Ai u mirëprit, nga...

Kush asht serbi prej Prizreni, qe e ka hallakate drejtesine e...

Hulumtim i portalit shqiptarja.com ------------------------------ Një shtetas kosovaro-serb, i lindur në Prizren dhe banues në Beograd, ka bërë “lëmsh” drejtësinë Shqiptare, e cila megjithëse ka konstatuar...

Vetëvendosjes i largohet nji anëtar i saj, lexoni çka shkruen! (foto)

Driton Gashi ka dhanë dorëheqje nga Lëvizja Vetëvendosje në Prizren. Gashi, i cili ka qenë sekretar për ngritje ideo-politike, këshilltar, dhe delegat i Këshillit në...

Fjala e Veselit në Prizren, ku u bashkuen liderët shqiptarë (foto)

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Kadri Veseli, sot, me rastin e vendosjes në qytetin e Prizrenit të shtatoreve të tre drejtuesve të...

Aktakuzë ndaj ish-drejtorit te Inspektoratit në Prizren

Ngritet aktakuzë për keqpërdorim të pozitës zyrtare ndaj nji ish-drejtori të Drejtorisë së Inspektoratit në Prizren. Departamenti i Krimeve të Randa njofton se ka ngrit aktakuzë...

Tentim vrasje në mes të Prizrenit: Nga kerri gjuhet me armë

Mbramë rreth orës 22:15 në nji nga rrugët e Prizrenit nji person ka nxjerrë armën nga kerri dhe ka gjuejt në drejtim të disa...

Prizren, 26 vjeçari humb jetën në pishinë

Nji 26 vjeçar ka humb jetën sot në nji pishinë në Prizren njofton Policia e Kosovës. Viktima asht gjetë sot i mbytun nga punëtorët deri...

Gjenden katër granata dore në Prizren

Nji person nga lagja Arbana e Prizrenit ka raportue në Polici se dyshon se në nji lokacion gjenden mjete të dyshueme shpërthyese të mbetuna...

Rrëfimet e të mbijetuemve të dhunës seksuale gjatë luftës në Prizren

Në kuadër të Dokufestit, sot në hapsimën e urës së Arastës në Prizren ka me u shfaq nji performancë artistike "Your story is my...