Etiketim: Prizren

E Fundit

Përfundon takimi: S’ka marrëveshje as sot

Besian Mustafa nga Lidhja Demokratike e Kosovës ka thanë se takimi mes dy liderëve, Isa Mustafës, dhe Albin Kurtit, ka përfunde edhe sonte pa...

Sefaja me paret e popullit: Qe sa milionë shpenzoi Qeveria Haradinaj për udhëtime zyrtare

Rreth 14.7 milionë euro janë shpenzimet e institucioneve të Kosovës vetëm për udhëtime zyrtare mbrenda dhe jashtë vendit në vitin 2018. Në vitin e kaluem,...

Këto fakte për mandarinat kanë me ju befasue

Likurat e mandarinave ose dhe fruti i mandarinës asht nji frut i ngjashëm me portokallin. Asht frut i ambël dhe gjithashtu ka disa vlera ushqyese...