Tema: prokuroria

Prokuroria e Katanias kërkon 18 vjet burg për Moisi Habilajn

Prokuroria e Katanias ka kërkue 18 vjet burg për Moisi Habilajn, i konsideruem si kreu i grupit të trafikut të drogës. Për lidhje me Habilajt,...

Prokuroria: Aktakuzën për ‘Veteranët’ e kemi gati

Afati i parapamë ligjor për dorëzimin e aktakuzës së përmirësueme në rastin e “Veteranëve” skadon nesër. Tue e pa mundësinë që rasti në fjalë me...

Dorëzohen kallëzime penale për krime te luftës në Prokurorinë Speciale

Sot në Prokurorinë Speciale kanë me u dorëzue kallëzime penale për krime të luftës. Grupi i shoqnisë civile për grumbullimin e dëshmive për krime lufte...

Prokuroria me detaje, ‘Burdushit’ i sekuestrohen edhe 3 kerre

Prokuroria Themelore në Prizren ka konfirmue se mbas bastisjes në shtëpinë e ‘Burdushit’, pos që janë gjetë dhe sekuestrue dy armë dhe gjësende të...

A ka me ia rikthye Prokuroria Gjykatës Themelore aktakuzën për ‘veteranët...

Gjatë kësaj jave, Prokuroria e Shtetit pritet me rikthye përsëri aktakuzën për ‘Veteranët mashtrues’ në Gjykatën Themelore. Gjykata Themelore e Prishtinës me 10 Tetor e...

Prokuroria gati me ngritë kallëzim penal ndaj Gani Thaçit

Prokuroria e Shtetit shumë shpejt pritet me ba kallëzim penal ndaj koordinatorit te Byrosë Kosovare të Sigurimeve, Gani Thaçit dhe shoferit te tij për...

‘Euro për mediat shqiptare’ – Prokuroria greke nis hetimet!

Prokuroria e Athinës ka urdhnue nisjen e hetimeve lidhun me informacionet e publikueme në gazetën elektronike greke iefimerida.gr, në lidhje me fondet sekrete dhe...

Prokuroria: Te dyshuemit kryen 33 grabitje nën kërcënimin e armëve dhe...

Gjykata Themelore e Prishtinës u ka caktue nji muej paraburgim gjashtë të dyshuemve për të cilët Prokuroria pretendon se në mbramjen 12 Tetorit kanë...

Qe sa ditë po kërkon paraburgim për deputetin e AAK’s Prokuroria!

Deputeti i Kuvendit të Kosovës nga radhët e Aleancës për Ardhmëninë e Kosovës, Shkumbin Demaliaj u arrestue dje mbasdite, për nji deklaratë që kishte...

Kërcënimet ndaj Elez Blakajt, Prokuroria interviston edhe deputetin Shkumbin Demaliajn

Deputeti i AAK, Shkumbin Demaliaj, asht thirrë për intervistim nga Prokuroria në Prishtinë. Këtë për lajmi.net e ka konfirmue edhe zavendëskryeprokurori i Prishtinës, Ibrahim Berisha. “Deputeti...