Tema: propaganda

Hashim Thaçi

Presidenti Thaçi edhe nji herë për ‘Shqipninë e Madhe’: Qe pse...

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka folë edhe nji herë për krijimin e Shqipnisë së Madhe, kësaj here tue u marrë me propagandën siç...
rambooo

Avokati i Haradinajt jau shuen shpresat Serbisë

Avokati Arianit Koci ka vlerësue se nuk ka asnji gjasë që Ramush Haradinaj i arrestuem nga autoritetet franceze me u ekstradue në Serbi. Ai tue...

Qe qysh po bahet beteja propagandistike ruse në Ballkan!

Mediat shtetnore ruse si Sputnjik dhe RT po zgjanojnë ndikimin në pjesët e banueme me serbë në Ballkan, shkruen agjencia gjermane e lajmeve DPA. Parlamenti...
gettyimages-1703343031473444970

Qysh Rusia e perdori shpikjen amerikane – Internetin – kunder SHBA

Vala e “lajmeve te rreme” ne zgjedhjet e fundit n'Amerike, permes se ciles propaganda e sofistikueme ruse i jepte perkrahje republikanit Trump, dhe e...

ISIS hap nji faqe propaganduese në shqip

ISIS’i ka arrit me hapë nji blog tjetër, më të njajtën përmbajtje përsëri në “wordpress” mbasi që faqja e tyne në gjuhën shqipe ju...