Tema: protesta

Vucic: S’kam me jau lane vendin fashistave e hajnave…

Mbas protestave e djeshme, qe perfunduen me hymje te dhunshme ne hapsinat  transmetusit publik RTS, dhe te sotme, ku u rrethue nga protestuesit godian...

Protesta në Beograd: Qytetarët mbrenda RTS’s (foto)

Qytetarët gjatë protestës “Nji nga pesë milionë” kanë bllokue hymjen ne televizionin shtetnor RTS, por nji pjesë e tyne, të primë nga lideri i...

Shqipni: Opozita në sulm…Video që po e then rrjetin (video)

I entuziazmuem nga turma e protestuesve n'Shqipni, nji qytetar ka marrë zemër me luftue “anmikun” dhe me dhanë goditjen finale ndaj Ramës. Shigjeta i mungonte,...

Protesta e opozitës në Shqipni, 3 policë të plagosun

Si pasojë e përplasjes mes protestuesve dhe policisë në protestat në Shqipni, 3 policë mbetën të plagosun. Në tentative me ça kordonin e policisë para...

LIVE: Protestuesit në Shqipni rrethojnë Kryeministrinë (video)

Lëviz turma e protestuesve të opozitës në Shqipni, mbas thirrjes së Flamur Nokës për marshim. Simbas tij kjo nuk ka me qenë nji protestë...

Ja nisen me u tubue n’Tirane. Protesta gati me fillue…(video)

Ka nisur tashma numërimi mbrapsht për momentin kur ka me ja nis protesta e opozitës, ndërsa qytetarët po marshojnë drejt Kryeministrisë. Protestës se opozites, qe...

Opozita n’proteste: Saldohet dera me teneqe e kryeministrise n’Tirane (foto)

Përveç forcave të shumta të rendit, të cilët e kanë rrethue godinën e kryeministrisë n'Tirane para protestës së opozitës, dyert e selisë janë saldue...

LDK e VV paralajmërojnë protesta, nëse ndodh kjo gja

LDK dhe Vetëvendosja e kanë dërgue në Gjykatën Kushtetuese Ligjin për Dialogun me arsyen se asht në kundërshtim me Kushtetutën. Deputetja e VV's, Albulena Haxhiu,...

Basha: Largimi i Ramës asht emergjencë nacionale!

Kreu i PD, Lulzim Basha ka mbledhë te Diellen kryesinë e partisë qe me diskutue mbi organizimin e protestë së 16 marsit. Burime nga selia...

Vucic i padëshiruem edhe nga populli serb, e Shtuna e 14’t...

E Shtuna e 14't rradhazi e gjen Serbinë me protesta. Edhe sonte, mija njerëz kanë dalë në rrugë me protestue kundër presidentit serb, Aleksandar Vucic. "Nji...