Tema: puna

Anita Haradinaj mban tri vende pune në të njajtën kohë, kjo...

Agjencia Kundër Korrupsion ka publikue deklarimet e pasunisë së zyrtarëve të institucioneve të Kosovës. Në deklarimin që ka ba kryeministri Haradinaj shihet se grueja e...

Ndryshim historik në Gjermani, tash mundeni me shkue me punue edhe...

Kush asht i kualifikuem dhe flet mirë gjermanisht, mundet me u lejue me udhëtue për maksimum gjashtë muej në Gjermani edhe pa nji kontratë...

Kthehet në punë polici që u suspendue shkaku i djalit të...

Zyrtari policor, Afrim Karaxha, i cili u suspendue nga puna rreth gjashtë muej ma parë, asht kthye në vendin e tij të punës. Karaxha ishte...

Në Kosovë ka zyrtar që ka tetë vende pune, 2 të...

Edhe pse Kosova vlerësohet vendi me shkallën ma të naltë të papunësisë në Europë, zyrtarë të naltë të institucioneve shtetnore, të cilët prijnë për...

Kështu duheni me i ruejt sytë ju që punoni me kompjuter

Kompjuteri tashma asht nji pajisje teknologjike e cila asht e lidhun ngushtë me punën në kohët e sotme. Përdorimi i tij shpesh sjell probleme të...

Ministri Reçica jep nji lajm të mirë për punëkërkuesit

Ministri i Punës dhe Mirëqenies Sociale, Skender Reçica, ka dhanë nji lajm të mirë për punëkërkuesit. Ministria që ai drejton së bashku me Agjencinë e...

Rregulla të reja të punësimit në Gjermani, qe prej kur

Agjencia Federale e Punësimit në Gjermani ka tregue se punët ma të kërkueme në vitin 2018 ishin mjekë, biologë, kimistë, teknikë, elektricistë, personel mjekësor...

Vdes nji kosovar në vendin e punës në Gjermani (foto)

Puna në ndërtimtari për nji kosovar në Gjermani ka qenë fatale. Florim Istogu nga fshati Verboc i komunës së Drenasit, ka vdek në vendin e...

Qeveria nis punën me 1 minutë heshtje për George H.W Bush

Sot në Kosovë asht ditë zie për me nderue figurën e ish-presidentit amerikan, George H.W.Bush. Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj ka ba të ditun se...

Haradinaj flet për vizat, tregon edhe sa punë duhet për liberalizimin!

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj, po konsideron se Kosova ka ende shumë punë deri në liberalizimin e vizave. Simbas tij, Kosova po lobon shumë dhe...