Tema: punimet

Punimet afër Manastirit të Deçanit, reagon ashpër Kosnett

Ambasadori i SHBA've në Kosovë, Philip Kosnett, ka kritikue institucionet për vazhdimin e punimeve afër manastirit të Deçanit. Përmes nji postimi në Twitter ai ka...

Shteti merr masa: Ndërprehen ndërtimet në 30 punishte, s’kishin skele mbrojtëse

Ministria e Punës dhe Mirëqenies Sociale (MPMS), përmes Inspektoratit të Punës (IP), ka hartue Planin Operativ për ngritjen e masave të sigurisë në vendet...

Sot fillon punimet edicioni i 37’t i Seminarit të Gjuhës Shqipe

Sot i fillon punimet edicioni i 37't i Seminarit të Gjuhës, Letërsisë dhe Kulturës Shqiptare. Për të 37'ten herë më radhë, Seminari i Gjuhës, Letërsisë...

S’ka ndërpremje të punimeve në rrugën Deçan-Plavë, po ndërtohet jashtë zonës...

Punimet në rrugën Deçan-Plavë po vazhdojnë ashtu siç janë parapa, megjithë vërejtjet dhe presionin e vazhdueshëm nga akterë të ndryshëm se asht ndërhy në...

Nisin punimet për rregullimin e shtratit të lumit ‘Krena’

Ministria e Mjedisit dhe Planifikimit Hapsinor (MPMH) organizon sot ceremoninë e hapjes së punimeve për rregullimin e shtratit të Lumit 'Krena'. Ky projekt asht i...

Qeveria s’ia vnon veshin Manastirit, vazhdon punën në rrugën Deçan-Plavë

Edhe pse u kërkue nga ndërkombëtarët që të ndërprehen punët në projektin e ndërtimit të rrugës Deçan-Plavë, aty po vazhdohet të punohet. Edhe pse...

Ndërpriten punimet në rrugën Deçan- Plavë

Misioni i OSBE's konfirmoi se punimet në ndërtimin e rrugës Plavë- Deçan janë ndërpre, mbas kërkesës së Manastirit të Deçanit dhe reagimeve të bashkësisë...

Reagon edhe Ministri Lekaj për punimet në rrugën Deçan-Plavë

Ministri i Infrastrukturës, Pal Lekaj, ka reague ndaj pretendimeve të Kishës Ortodokse serbe, e cila tha se “gjatë punimeve në rrugën Deçan-Plavë asht ndërhy...

Rrena e Kishës serbe: Mashtruen se u ndërhy në zonën e...

Kisha Ortodokse serbe tue tentue m’i ndalë punimet e rrugës Deçan-Plavë, ka lëshuar një komunikatë ku akuzon se punëkryesi ka ndërhy në zonën e...

Reagon Ramosaj: S’kemi ndërhy në zonën e Manastirit, punimet në rrugën...

Propaganda serbe kundër Kosovës ka vazhdue edhe sot. Kisha Ortodokse serbe ka lëshue nji komunikatë ku ka ba të ditun se ka informue institucionet...