Tema: putin

A je me Putin’in a me BE’n? Pyetja që e nxuni...

Presidentin e Serbisë, Aleksandar Vucic, gazetarët e kanë pyetë se a asht Serbia me Rusinë apo me Bashkimin Europian. Ai u përgjigj kështu: “Na kemi orientimin...

Trump dhe Putin diskutojnë për diçka të randësishme

Presidenti amerikan, Donald Trump, ka bisedue me homologun e tij rus, Vladimir Putin, për mundësinë e nji marrëveshjeje të re bërthamore. Gjatë bisedës që ka...

Vucic i thotë Putin’it: Prishtina po ban lëvizje të pabesueshme

Presidenti serb, Aleksandar Vucic, u takue sot në Pekin me presidentin rus, Vladimir Putin, dhe tema kryesore e bisedimeve ishte Kosova. Siç mëson Kurir, Vucic...

Vucic e takon Putin ne Beijing

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vucic dhe ai rus, Vladimir Putin, takohen sot në Beijing. Mediat serbe raportojnë se tema kryesore e diskutimit ka me qene...

Qysh e kontrollon inteligjenca ruse Ballkanin Perëndimor? Nderhymja ruse ne Kosove...

Agjente, biznesmenë, media, gaz dhe kisha. “Instituti i Varshavës” sjell një raport të detajuar mbi qëllimet dhe zgjerimin e Rusisë në Ballkanin Perëndimor.   Përveç...

Plani i ndryshimit të kufijve asht direkt i Putinit, e thotë...

Kryeministri i Republikës, Ramush Haradinaj, asht shprehë i prerë se taksa ndaj Serbisë dhe Bosnjës e Hercegovinës nuk do të hiqet derisa të ketë...

Strategjia e Moskës për ndamjen e Ballkanit

Janusz Bugajski   Cilat janë motivet e Kremlinit për mbështetjen e shkëmbimeve tokësore në Ballkan? Për Washingtonin, një shkëmbim potencial territorial midis Serbisë dhe Kosovës mund të...

Kjo video u ba hit: Putin ftoi Erdogan’in në Siberi, mandej…(video)

Nji pjesë e bisedimeve midis presidentëve të Rusisë dhe Turqisë, Vladimir Putin, dhe Recep Tayyip Erdogan, që u takuen në Sochi para do dite,...

Kujna ja ka msye Vladimir Putin?! (video)

Mbas diskutimeve të ndërlikueme rreth Sirisë me homologët nga Turqia dhe Irani, presidenti rus, Vladimir Putin, asht relaksue me nji aktivitet sportiv. Putin, i cili...

Pa e kuptu Shtetin Mafioz, nuk mundesh me kuptu lidhjen Trump-Putin...

Masha Gessen, “The New Yorker”   Dy vitet e gjysmë të kaluara kanë qenë të çuditshme. Nga akuzat e para, në korrik 2016, për ndërhyrjen e...