Tema: putini

Thaçi e zbulon ma në fund, qe qysh erdhi deri te...

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi ka fol për takimet me liderët botnorë: Donald Trump, Angela Merkel, Emmanuel Macron, Vladimir Putin e të tjerë. Thaçi në...

Flet Veseli, i ka do fjalë për takimin e Thaçit me...

Kreu i PDK's, Kadri Veseli, ka vlerësue se Presidenti i vendit Hashim Thaçi ka përfaqësue denjësisht Kosovën në shënimin e 100-vjetorit të përfundimit të...

Trump me Putin’in e shtyjnë takimin në Paris

Kremlini njoftoi se Rusia dhe Shtetet e Bashkueme kanë ra dakord mos me mbajtë nji takim në Paris për me shmang zhvendosjen e vëmendjes...

Trump e ‘godet’ me këtë deklaratë për vrasje Putin’in

Donald Trump thotë se Vladimir Putin ka mujt me urdhnue vrasje apo helmime. Presidenti amerikan u beson dyshimeve për përfshimjen e shefit te Kremlinit në...

Trump ‘befason’ Putin’in, kisha me rrahë në nji meç boksi

Presidenti i SHBA’ve, Donald Trump, ka pretendue se kishte me mposhtë Presidentin e Rusisë, Vladimir Putin në nji meç boksi. Trump po fliste për raportimin...

Kur ‘befason’ Pacolli, e quen Putin’in njeri te mirë!

Ministri i Jashtëm i Kosovës, Behgjet Pacolli, i cili po qendron në SHBA, ka fol për rusët dhe Presidentin Vladimir Putin. Në nji intervistë për...

“Danas”: Plani i Vucic’it për Kosovën s’ka kalue te Putin

“Putini nuk ka dashur që decidivisht të deklarohet për planin e përkufizimit të Beogradit e Prishtinës. Rusët i frikëson fakti se pas kësaj Serbia...
vucic-putin

Vucic shkon te Putini, derdh lot ‘krokodilli’ për Kosovën

Presidenti serb, Aleksandar Vucic ka arritë dje në Moskë, ndërkaq që sot ka me u takue me homologun e tij rus, Vladimir Putin. Temë diskutimi...

Martohet ministrja 53 vjet, shihni Putinin si kavalier të dasmës (foto)

Ministrja e Jashtme e Austrisë, Karin Kneissl asht martue në moshën 53 vjeçare. Ajo ka vendos me lidhë kunorë me multimilionerin Wolfgang Meilinger. Dasma e pazakontë...

Çka pret Merkel nesër nga takimi me Putinin!

Kancelarja gjermane Angela Merkel tha të Premten se nuk priste që mbas takimit të paralajmëruem për të Shtunën me Presidentin rus Vladimir Putin me...