Tema: putini

Kim’in e fton Putini në Rusi, kjo asht arsyeja

Presidenti rus Vladimir Putin ka ftue udhëheqësin koreanoverior Kim Jong -un në Rusi, për me marrë pjesë në nji forum global që mbahet në...

Befason Snowden: Trump i fiksuem mbas Putin’it

Tue fol nëpërmjet nji lidhje video nga Moska, ish-shpijuni Edward Snowden ka thanë se Presidenti i SHBA've, Donald Trump, e pëlqen ma shumë se...

Putin pret Dodikun: Rusia mbështet Republikën serbe të Bosnës

Presidenti i Republikë Serbe të Bosnes, Milorad Dodik u takue sot në Shën Petersburg me homologun rus, Vladimir Putin. Siç njoftojnë mediat serbe, Putin i...

Tensionet: Putin dërgon anijet luftarake në Mesdhe

Presidenti rus, Vladimir Putin njoftoi se anijet e marinës ushtarake ruse, të armatosuna me raketa “Kalibr”, kanë me u vendos për misione afatgjata në...
putini-ura

Putini, si shofer kamioni, inauguron uren qe e lidhe Mosken me...

Vladimir Putin e ka inaugurue uren e re mes Rusise dhe Krimese, e cila e lidhe edhe ma shume kete siujdhese me Mosken, mbas...

‘Zbulohet’ vendi që i siguron Putin’it 114 milionë euro në vit

Lideri rus, Vladimir Putin, asht adhurues i madh i gjanave me shkëlqim, ndërsa masivi  Kondyor në Siberinë lindore asht miniera e mineraleve të tij...

Rusia ‘kallxon’ muskujt: Kjo asht parada ku mysafir ishte edhe Vucic...

Presidenti rus, Vladimir Putin, deklaroi sot para trupave ushtarake se paqja në botë asht shumë e brishtë. Fjalimi i Putinit u mbajt gjatë paradës ushtarake...
vucic-putin

Çelet Vucic: Qe çka ka me i kërkue Putin’it për Kosovën!

Presidenti serb Aleksandar Vucic, i cili ka udhëtue për vizitë në Rusi tha se ka me i kërkue Presidentit rus Vladimir Putin me paraqitë...
Putin Erdogan

Putin i shkon në ‘konak’ Erdoganit, folin edhe për Sirinë!

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, ka me takue sot homologun turk, Recep Tayyip Erdogan, në Ankara. Kremlini tha se Putin dhe Erdogan kanë me ndjekë...

Trump i ban nji ‘surpizë’ Putinit, e fton në Shtëpinë e...

Presidenti amerikan Donald Trump ka ftue homologun e tij rus, Vladimir Putin në Shtëpinë e Bardhë. Lajmi asht ba i ditun ditën e Hane gjatë...