Tema: putini

Vucic i ekzaltuem mbas bisedës me Putinin, befason përshkrimi i tij

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vucic ka fol për Televizionin 'Prva' për bisedën telefonike që e ka pas sot me Presidentin e Rusisë, Vladimir Putin. Ai ka...

Ish-Ministri i Mbrendshëm i Shqipnisë rrëfen për njisitë ‘sekrete’ të Putinit...

Ushtaraku Dritan Demiraj i ftuem në “360 Gradë” në Ora News, foli për “ushtrinë sekrete” të Presidenti rus Vladimir Putin, simbas të cilit disa...
vucic-putin

A e thirri Vucic në telefon sot Putinin!

Mbas arrestimit në Mitrovicë të drejtorit të së ashtuquejtunës “Zyrë për Kosovën në Qeverinë e Serbisë", Presidenti serb Aleksandar Vucic ka vendos nji lidhje...

Merkel e uron Putin’in, kjo asht thirrja befasuese e saj

Kancelarja gjermane, Angela Merkel përshëndeti sot Presidentin rus, Vladimir Putin për rizgjedhjen e tij dhe i kërkoi vazhdimin e dialogut për gjetjen e zgjidhjeve...

Shihni këto pamje, qysh u vjedhen votat që siguruen fitoren e...

Si mundet me fitue zgjedhjet, Vladimir Putin? Mbase me stilin e tij: mundës, murgesha dhe vëzhgues ‘të pamvarun’ janë kap në kamera tue “rregullue” votat...

Macron i kërkon Putinit ndihmë humanitare për Sirinë

Emmanuel Macron i kërkoi sot Presidentit rus, Vladimir Poutin, gjatë nji bisede telefonike për me përdorë gjithë ndikimin e tij ndaj regjimit sirian, në...

Qentë janë ‘dashnia e përjetshme’ e Vladimir Putin (foto-video)

Presidenti rus Vladimir Putin njihet për ‘dashninë’ e tij ndaj qenve, aq sa i mban afër edhe në takimet zyrtare. Para disa kohësh, ndërkohë që...

Arrestohet kritiku i Putinit, Navalny: ‘Ujku i vjetër’ po tutet nga...

Politikani opozitar rus, Aleksei Navalny, thotë se asht arrestue afër banesës së tij në Moskë, në rrugën për me marrë pjesë në nji tubim...

17 vjetët e Vladimir Putinit, cili vjen mbas tij (foto)

Presidenti rus, Vladimir Putin tash asht lideri rus që ka qendrue ma se gjati në pushtet që prej Josef Stalinit. Ai asht në pushtet që...

Kur roboti e befason Putini’n, shihne reagimin e tij(foto)

Vladimir Putin ka qenë në nji shfaqje të pajisjeve teknologjike në Perm Krai të Rusisë, kur asht ndalue nga nji robot. Presidenti 64-vjeçar, mbasi asht...