Tema: qendrimi

Edhe BE sikur NATO për Ushtrinë e Kosovës

Maja Kocijancic, zadhanëse e Përfaqësueses së Naltë të BE's, Federica Mogherini, ka thanë për se BE do të mbajë qëndrimin e njajtë sikurse NATO...

‘Befason’ favori i Greqisë për vizat në raport me Gjermaninë dhe...

Dy shtetet ma të fuqishme të Bashkimit Europian, Gjermania dhe Franca nuk janë angazhue me folë për Ballkanin Perëndimor e Kosovën, në debatin e...

A po ndërron qëndrim Gjermania për korrigjimin e kufijve!

Gjermania asht e përmbajtun rreth iniciativës për këmbimin e territoreve si zgjidhje për normalizimin e marrëdhanieve ndërmjet Beogradit e Prishtinës. Këtë e ka thanë kryesuesi...

Këto janë ushqimet ma të mira për ata qe qëndrojnë shumë...

Nëse shpenzoni nji pjesë të mirë të ditës në zyrë për shkak të punës suej, jeni me siguri të vetëdijshëm se qëndrimi afatgjatë len...
kadri veseli

Veseli: S’qëndroj në pushtet nëse nuk punohet për te mirën e...

Kryetari i Kuvendit dhe ai i PDK's, Kadri Veseli në nji intervistë për Insajderi, ka fol për mundësinë qe vendi me shkue në zgjedhje...

Veseli: Ky asht qëndrimi i Gjermanisë për kufijtë

Kryetari i Kuvendit, Kadri Veseli , i cili po qëndron për nji vizitë zyrtare në Gjermani deklaroi edhe nji herë se qëndrimi i Berlinit...

Eksperti britanik: Ideja për ndryshimin e kufijve qëndron mbi tavolinë

Eksperti britanik për marrëdhanie ndërkombëtare, James Ker Lindsay, ka thanë se ka nji gadishmëni që ideja korrigjimit të kufinit mes Kosovës dhe Serbisë me...

LDK s’ndryshon qëndrim: Vendi me shkue sa ma shpejtë në zgjedhje

Mbas takimit të grupit parlamentar dhe kryesisë së LDK’s me kryetarin e saj Isa Mustafa, kjo parti ka lëshue nji komunikatë ku ka tregue...

Flet edhe Shpendi: Amerikanët kanë ndryshue qendrimin për Kosovën

Kryetari i Partisë Social Demokrate, Shpend Ahmetin ka reague mbas deklaratës së Këshilltarit për Siguri Kombëtare në Shtëpinë e Bardhë, John Bolton rreth shkëmbimeve...

Ambasadori i ardhshëm amerikan: Qëndrimi ndaj Kosovës s’ka ndryshue

Diplomati veteran Philip Kosnett thotë se qëndrimi amerikan lidhun me zgjidhjen e mosmarrëveshjeve mes Kosovës dhe Serbisë nuk ka ndryshue. Kosnett, i emnuem nga Presidenti...