Tema: qendrimi

Qysh mujn me përfitue dhe humb shqiptarët “Leje të përhershme qëndrimi”...

Dhoma Nacionale e Zvicrës ka miratue ligjin e rishikuem për të huejt gjate nji seance të mbajtun në Dhetor. Në formën e re, ky ligj...

Rama ndrron mendim për Trump, çka thotë tash!

N'intervistën për 'DW' kreu i ekzekutivit shqiptar Edi Rama asht pyet në lidhje me deklaratat e tij të disa kohëve ma parë në lidhje...

Kryeministri Mustafa kallxon qendrimin e Qeverisë për Asociaconin dhe Demarkacionin

Kryeministri Mustafa përsëriti qëndrimet e tij për formimin e Asociacionit dhe bindjen e Qeverisë se vendi nuk humb tokë me Demarkacionin. Kryeministri Isa Mustafa ritheksoi...

Rasic: Ende s’ka qendrim zyrtar për Demarkacionin!

Derisa të mos ketë bisedime me zyrtarët e Kosovës rreth marrëveshjes së Demarkacionit të kufinit me Malin e Zi, pozita e serbëve në institucionet...

Sëmundjet që shkakton qëndrimi i gjatë para kompjuterit

Simbas nji studimi, njerëzit të cilët kalojnë të paktën 14 orë në javë në internet kanë presion ma të naltë të gjakut. “Përdorimi i gjatë...

As AAK s’ka ndërrue qendrim për Demarkacionin!

Nënkryetari i AAK's, Ardian Gjini ka thanë se as mbas takimit me ambasadorët nuk asht arritë nji konsensus sa i përket çashtjes së Demarkacionit. Ai...

Qe pse nuk duhet me qëndrue gjatë në dush

Studiuesit kanë arritë në përfundimin se njerëzit që lahen shpejt janë ma të lumtun dhe ma pak të vetmuem. Simbas studimeve, këta njerëz nuk e...
isamustafa

Kryeministri, qe kur dalim me qendrim për zyrtarët serb!

As sot nuk asht dhanë pergjigje për pyetjen që thuejse nji muej shtrohet nga gazetarët në drejtim të udhëheqësve të vendit, rreth vizitave të...
kompjuteri

Kështu duhet me veprue nëse qendroni para kompjuterit çdo ditë!

Në ditët e sotme shumica e punëve janë të lidhuna ngushtë me pajisjen teknologjike kompjuter, për këtë asht e randësishme që për të shmang...