Tema: qeveria

A ka me marrë pjesë LDK’ja në seancën e jashtëzakonshme të...

Shefi i Grupit Parlamentar të LDK's, Avdullah Hoti, mbas mbledhës së Kryesisë së Kuvendit, ka thanë se Lidhja Demokratike e Kosovës nuk merr pjesë...

PSD gati me u marrë vesh me Qeverinë, Thaçi i jep...

Nesër në orën 10:00 pritet me u mbajt nji seancë e jashtëzakonshme për rezolutën e Dialogut dhe ligjet për dialogun me Serbinë, e cila...

Qeveria: ‘Kosova asht NATO dhe NATO asht Kosovë’

Qeveria e Republikës së Kosovës ka urue të gjithë qytetarët mbas miratimit nga Kuvendit  të tri projektligjeve, Projektligjin për Forcën e Sigurisë, Projektligjin për Shërbimin...

Qeveria e merr nji vendim, heq taksën e barnave për serbët!

Ndonëse taksa 100 për qind e vendosun nga Qeveria e Kosovës javë ma parë ndaj produkteve të Serbisë dhe Bosnës, sot nuk ka gjet...

Reagon Haradinaj: Qeveria ka me ju qendrue afër luftarëve te lirisë

Ftesat që po bahen nga Prokuroria e Gjykatës Speciale për ish-komandantët e UÇK's kanë çue pluhun në Kosovë. Së fundmi ka reague Kryeministri i Kosovës,...

Skadon afati për Qeverinë, tension mes studentëve për vendimin në Shqipni

Në orën 16:00 ka skadue edhe ultimatumi që studentët i dhanë Qeverisë në Shqipni për realizimin e 8 kërkesave. Minutat e fundit kanë prodhue edhe...

Qeveria paralajmëron masa shtesë, Hahn kërkon zgjidhje për taksën

Ministrat e Jashtëm te Bashkimit Europian sot kanë mbajt takim. Përfaqësuesja e Naltë e Bashkimit Europian, Federica Mogherini mbas takimit të diplomatëve të BE's, ka...

Qeveria planifikon 4 milionë euro për blemje te autoblindave

Qeveria e Kosovës, në buxhetin e vitit 2019, i ka parapa 4 milionë euro për blemjen e autoblindave për Forcën e Sigurisë së Kosovës. Ndërsa,...

Qeveria e Kosovës me masa të reja ndaj Serbisë

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vucic deklaroi sot se ka informacione që Kosova po pregaditë edhe tri masa të reja ndaj Serbisë. Vucic ka thanë se...

Këto janë vendimet e Qeverisë nga mbledhja e sotme

Sot asht mbajtë mbledhja e rregullt e Qeverisë së Kosovës. Komunikata e Qeverisë: Në mbledhjen e sotme kabineti qeveritar ka miratuar kërkesën e Ministrisë së Infrastrukturës...