Tema: qeverisja

Haradinaj: Kemi me hy në histori me qeverisje

Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj ka deklarue se për të dhe qeverinë e tij prioritet mbetet siguria dhe ruejtja e rendit në vend, ndërsa...

Mustafa i përmend zgjedhjet, e ‘godet’ fort qeverisjen e Haradinajt!

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa mbas mbledhjes së kryesisë së këtij subjekti ka thanë se LDK ka me mbështetë ligjin për...

Shpendi e Mimoza bahen bashkë në qeverisjen e Prishtinës

Pas vendimit të kryetarit të komunës së Prishtinës Shpend Ahmeti, Drejtoria e Shëndetësisë dhe Mirëqenies asht nda në dysh: drejtoria për shëndetësi dhe drejtoria...

Kusari-Lila n’RROKUM: Qeveria ‘Haradinaj’ s’e ka jetën e gjatë! (video)

Mimoza Kusari-Lila nga Alternativa, e ftueme ne Dite Mbas Dite ne Rrokum, ka fole per temen: Zgjedhje apo vazhdim i Qeverise 'Haradinaj'. Ajo ka thane...

Deputeti i LDK’s jep kritika të forta për qeverisjen ‘Haradinaj’ (video)

Imet Rrahmani, deputet i LDK's ka thane se 6 muejt e Qeverise kane qene te kota, ngase kemi nji qeverisje, e cila ne asnji...

Befason Schulz me vendimin e tij të fundit rreth qeverisjes me...

Martin Schulz, udhëheqësi i socialdemokratëve të Gjermanisë ka njoftue se nuk ka me mbajtë asnji post ministror në Qeverinë e ardhshme të koalicionit, pamvarësisht...

Si po qeveris Rama?

Blendi Fevziu Si po qeveris Rama? Kjo pyetje që më drejtoi disa ditë më parë një njeri i rëndësishëm i biznesit nga Kosova më bëri...

E zbulon Haradinaj: Kështu do të ndahet ‘kulaçi’ nëse fiton Abrashi...

Deputeti i Aleancës për Ardhmëninë e Kosovës (AAK), Daut Haradinaj, ka theksue se nëse kandidati i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), del në fund...

Fevziu e ‘godet’ fort Ramën: Ai vetëm mundet m’u zvarritë...

Kjo Qeveri mbas skandaleve të fundit vetëm mund të zvarriset dhe nuk e drejton dot ma vendin. Kështu ka thanë Blendi Fevziu i cili ka...

Haradinaj garanton qeverisje pa korrupcion, kend e ‘kërcenon’

Kryeministri i Kosovës, njiherësh kryetari i AAK's, Ramush Haradinaj, tha se vendit deri më sot i ka mungue nji qeverisje e mirë, mbasi vendi...