Tema: rajoni

Haradinaj prin me pagën 2950 eurosh në rajon, qe lista e...

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, dhe ai i Shqipnisë, Edi Rama, marrin pagat ma të nalta në rajon, ndërkohë kryeministri me pagën ma të...

Haradinaj ka nji mesazh për ushtritë e Rajonit

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj i ka ftue ushtritë e vendeve të rajonit: Shqipnisë, Maqedonisë, Malit të Zi dhe Serbisë për me bashkëpunue për...

Ky asht shteti i cili prodhon ma se shumti ‘fake news’

Indeksi i Institutit të Shoqnisë së Hapun në Sofje, thotë se vendet e Ballkanit janë ma të ndjeshme në Europë për lajmet ‘të rreme’...

DASH: Marrëveshja Kosovë-Serbi s’duhet me prishë stabilitetin e rajonit

Kosova dhe Serbia duhet me arritë nji marrëveshje e cila mundet me implementue, që asht e qëndrueshme dhe e cila nuk sjell jo stabilitet...

Veseli: Stadiumi Kombëtar ka me qenë ma moderni në Rajon

Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Kujtim Gashi, bashkë me Kryetarin e Kuvendit, Kadri Veseli dhe Kryetarin e Komunës së Drenasit, Ramiz Lladrovci vizituen...
fsk

Zv.ministri: Nga tranzicioni i FSK’s përfiton Rajoni

Zavendësministri i Forcës së Sigurisë së Kosovës (FSK), Burim Ramadani, e ka quejt sfidues procesin e tranzicionit të FSK's nëpërmjet ndryshimeve kushtetuese. Megjithatë, ai ka...

Kush e ruen hapsinën ajrore të Serbisë dhe rajonit?

Kroacia dhe Serbia kanë forcat e veta ajrore, ndërsa Mali i Zi sht futë nën ombrellën e NATO's. Po ku asht Bosnjë-Hercegovina dhe cila...

Thaçi pret D’Aleman: Krejt rajoni duhet me lëvizë drejt BE’s

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, sot ka prit ish-kryeministrin italian, Massimo D’Alema. Presidenti Thaçi e ka falënderue ish-kryeministrin italian për angazhimin e tij për Kosovën...

Thaçi në Sofje nënshkruen deklaratën e cila ul koston e ‘romingut’...

Udhëheqësit e Bashkimit Europian dhe vendet anëtare të BE's, në konsultim me partnerët nga Ballkani Perëndimor, sot miratuen Deklaratën e Sofjes në 17 pika. Aty...

Dridhje toke në rajonin e Deçanit (foto)

Mëngjesin e hershëm sot asht ndigjue nji dridhje toke në rajonin e Deçanit. Epiqendra simbas faqeve që regjistrojnë tërmetet thuhet të ketë qene shumë pranë...