Tema: Ramush Haradinaj

Haradinaj: S’ka nevojë për trauma, bahuni 61 deputetë dhe shkojmë në...

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj, mbas mbledhjes së qeverisë ka thanë se i pëlqen ideja e ministrit të Jashtëm, Behgjet Pacolli për mbajtjen e...

Numri i ministrave – Haradinaj paralajmëron diçka

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, tha se Ligji për Qeverinë ka me ba zvogëlimin mekanik të numrit te të zgjedhunve, dhe do të saktësojë...

A e pati me Veselin kur tha “qenef mashkull”? Flet Haradinaj

Kryeministri Ramush Haradinaj, nuk ka mohue se i asht drejtue me fjalët “qenef mashkull”, kryetarit të Kuvendit, Kadri Veseli, megjithëse ka thanë se nuk...

Haradinaj: Nëse e ndigjojmë Serbinë me heq taksën, qe çka na...

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj, ka thanë sot se taksa nuk asht mirë të hiqet, nëse Kosova fillon me shkue mbrapa dhe m’i tërheq...

Qysh janë raportet mes Veselit e Haradinajt? Tregon nënkryetari i AAK’s

Përkundër kundërshtimeve që i kanë pasë dy partitë në pushtet, PDK dhe AAK, rreth taksës që Qeveria e Kosovës i ka vnue Serbisë, nënkryetari...

Vrasja e Enver Haradinajt dhe historia e konfliktit me fisin Musaj

Pjesë nga libri ‘HAGA E RAMUSH HARADINAJ’ Nga Michael O’Reilly Pesë javë pasi Ramush Haradinaj dha dorëheqjen si kryeministër dhe u transferua në burg në Hagë,...

Gëzim Kelmendi i reagon Haradinajt për festimimin e pamvarsisë me shampanjë

Kryetari i Partisë Fjala, Gëzim Kelmendi, nji ditë mbas festimit të pamvarësisë ju ka reague institucioneve, veçanërisht kryeministrit Ramush Haradinaj që dje festoi me...

Haradinaj: Marrëdhania me Amerikën, e pacenueshme dhe speciale (foto)

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, në konferencën e Sigurisë në Munchen, asht takue me kongresistin Eliot Engel. “Duke besuar në kauzën tonë, të drejtën për...

Çka bisedoi Haradinaj me Djukanovic?

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, asht takue me presidentin e Malit të Zi, Milo Dukanovic. Siç bahet e ditun në nji komunikatë për media, gjatë...

Haradinaj takon John Kerry’n: Zoti e bekoftë Amerikën

Kryeministri i Republikës, Ramush Haradinaj, në vazhdën e takimeve në Gjermani, asht takue edhe me ish-sekretarin amerikan, John Kerryn. “Kënaqësi ta takoj mikun e madh...