Tema: rania

Erdogan

Bjen ekonomia e Turqisë

Turqia ka hy në recesion në fund të vitit të kaluem, bajnë të ditun të dhanat zyrtare. Simbas Institutit të Statistikave të Turqisë, ekonomia asht...

“Qe çka ishte tue ba Adem Jashari kur ra dëshmor, kështu...

Në kuadër të Epopesë së UÇK's, e cila po mbahet me 5, 6 dhe 7 Mars, qytetarë të shumtë po e vizitojnë Kompleksin Memorial...

Po ju biejnë flokët? Kështu mundeni me parandalue

Çdo njeriu i biejn flokët çdo ditë, por nuk asht nevoja që të përhapni panik sapo shihni që ju kanë ra disa fije. Flokët...

Qe arsyeja se pse kjo asht periudha kur na biejnë ma...

Në shoqninë tonë, nji krye me flokë të gjata, të shnetshme dhe të denduna, i jep ftyrës nji shkëlqim tërheqës dhe rinor. Por, jo të...

Veterani i UÇK’s bjen nga kati i katërt i banesës

Nji veteran i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës nga qyteti i Kaçanikut ka ra nga kati i katërt i banesës. Rrokum.TV mëson se bahet fjalë për...

Mos e leni pa e lexue: Qe qysh mundeni me ra...

Simbas nji studiuesi gjerman të bimëve, Andreas Mortiz, tue pi ujë të pastër detoksifikojmë qelizat në trupin tonë, përmirësojmë qarkullimin dhe ulim sasinë e...

Çka po ndodh, popullariteti i Macron po bjen!

Popullariteti i Presidentit francez, Emmanuel Macron, për shkak të çashtjes 'Benalla' ka arrit nivelin ma të ulët që prej muejit Shtator 2017, pa përfitue...

15 vjeçarja bjen nga banesa në Prizren, vdes në vend

Rreth orës 00:05 mbas mesnatës në rrugën “William Wolker”, në Prizren nji çikë e moshës 15 vjeçare ka humbë jetën si pasojë e ranies...

19-vjet nga rania heroike e Ilaz Kodrës, mbahet akademi përkujtimore

Sot bahen 19 vjet nga rania heroike e komandantit të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Ilaz Kodra, i cili ka qenë pjesë e celulave të...
agimi me shok

19 vjet nga rania e Agim Ramadanit, mbahet akademi përkujtimore

Sot bahen 19 vjet nga rania e luftarit dhe heroit Agim Ramadani, i cili gjatë luftës u dëshmue si strateg i naltë dhe udhëheqës...