Tema: rania

agimi me shok

19 vjet nga rania e Agim Ramadanit, mbahet akademi përkujtimore

Sot bahen 19 vjet nga rania e luftarit dhe heroit Agim Ramadani, i cili gjatë luftës u dëshmue si strateg i naltë dhe udhëheqës...

Kjo bimë shqiptare parandalon ranien e flokëve

A e dini që bima ma efektive me e parandalue ranien e flokëve dhe me e stimulue rritjen e tyne asht nji bimë tipike...

Si të humbni peshë mbrenda 10 ditësh? (video)

Pini ujë! Uji asht shume i randesishem, kur bahet fjale me ra në peshë. Qysh duhemi me pi ujë me ra në peshë? Pini 250 ml...
Euro

Bjen euro, “faji” i Katalonisë

Shpallja e pamvarësisë së Katalonisë të Premten ka pasë ndikim në shumë sfera. Edhe euro ka ra, për shkak të tensioneve ndërmjet Madridit dhe Katalonisë. Monedha...

Janë tue ju ra flokët? Me këto ushqime i parandaloni

Çdo njeriu i biejn flokët çdo ditë, por nuk asht nevoja që të përhapni panik sapo shihni që ju kanë ra disa fije. Flokët...

Hani, këto janë ushqimet që parandalojnë ranien e flokut

Nëse jeni të shqetësuem nga rania e flokëve, ndryshoni dietën tuej dhe gjithçka ka me shkue mirë.   Këto janë disa nga ushqimet që ju duhen...
video

Telefoni bjen prej havaje, ka me ju befasue çka ndodh! (video)

Nji telefon i mbijetoi ranies nga aeroplani dhe madje regjistroi krejt këtë eksperiencë. Blake Henderson, nji burrë amerikan, po regjistronte me nji Samsung Galaxy S5...

Kissinger: Ramja e Shtetit Islamik çon në Perandori të Iranit

Henry Kissinger, diplomat, ish-ministër dhe këshilltar për sigurinë kombëtare, i njoftun edhe si arkitekti i politikës së jashtme në periudhën 1969-1977, ka ndjek me...

Ky asht ilaçi ma i efektshëm natyral kundër ranies së flokëve

Për njerëzit që përjetojnë humbje të flokëve, asht çashtje e përditshme përdorimi i produkteve për rritjen ose kujdesin e tyne. Ju duhni me dijtë se kjo asht...

Kështu e arsyeton PDK’ja ranien e votave në Skënderaj

"Mbi 2 mijë vota kanë qenë të prishuna në Skenderaj, që asht shumë për Skenderajn. Ndoshta, faktorët kanë qenë se jemi tue mbajtë shpesh...