Tema: rania

Sekreti i kësaj nane: Çka bani që humbi rreth 14 kg,...

Mbasi kjo grue krijoi familjen e saj, ka qenë totalisht e zhgënjyeme dhe thotë se filloi me hangër shumë ushqime të përpunueme, si Hamburger Helper....

Keni euro në xhep? Kemi nji lajm shumë të keq për...

Kosovarët që nisen drejt Shqipnisë duhen me dijtë se euro ka zbritë në 134.24 lekë, simbas kursit zyrtar të Bankës së Shqipnisë, 0.06 lekë...

Tabela përfundimtare: Qe kush ra prej Superligës së Kosovës

Hajvalia dhe Trepca e kanë humbë statusin e anëtarit të Superligës së Kosovvës në futbolli, dhe edicionin e ardhshëm kanë me garue nji rang ma...

Ky zbulim rastësor mundet me qenë ilaçi për ranien dhe thinjen...

U zbulue rastësisht, por mundet me qenë përgjigja për miliona lutje të mashkujve. Shkencëtarët janë shumë pranë zhvillimit të nji kremi ose pomade për...

ISIS drejt ranies në Mosul, qe çka thotë shefi i ushtrisë...

Ushtria irakiane ka njoftue se i ka rrethue plotësisht militantët e Shtetit Islamik në Mosul dhe asht çashtje ditësh rania e tyne. “Kemi nën kontroll 50...

Ky lang frutash e ka nji përbamës sekret që ndihmon në...

Jo të gjitha langjet e frutave janë të mira kur bahet fjalë për ranien në peshë. Ato munden me përmbajtë fruta të pasuna me...

4 ushqimet që parandalojnë ranien e flokëve (foto)

Ju biejnë shumë flokët? Nuk jeni të vetmit. Me miliona njerëz në tanë botën e përjetojnë këtë me kalimin e moshës, dhe shumë të tjerë...

Greqi, popullariteti i Tsipras dhe qeverisë po bjen

Megjithëse qeveria greke trumbetoi se ariti nji marrëveshje pozitive, simbas saj, për lehtësimin e borxhit deri në vitin 2060, sondazhet e fundit kallxojnë nji...

FIFA vjen me nji lajm të keq për Kosovën! (lista)

Kosova ka humbë nji vend në renditjen e re të FIFA’s. FIFA ka publikue sot renditjen e re të Kombëtareve, ku Kosova ka ra për...
parettt

Tash diaspora po dergon pare me pak n’vend!

Remitencat e pranueme në Kosovë, simbas të dhanave të fundit të Bankës Qendrore të Kosovës, të cilat flasin për gjashtë muejt e parë të...