Tema: real madrid

Prezentohet Hazard te Real Madrid, ky veprim i tij i çon...

Në nji “Santiago Bernabeu” të mbushun si për naj ndeshje të fortë Champions League, u ba mbasditen e sotme edhe prezentimi i blemjes ma...

Kohë spastrimesh te Reali, 17 lojtarë me kofera në duer, zbulohen...

Real Madrid asht ekipi ma aktiv në merkaton e kësaj vere. Afrimet e Rodrygo, Eder Militao, Jovic, Hazard dhe Mendy kapin shifrën e 300...

Vjen ‘bomba’ e radhës nga Real Madrid (foto)

Telenovelës së quejtun Eden Hazard duket se po i vjen fundi. Ylli belg ka me u zyrtarizue si lojtar i Real Madridit. Televizioni spanjoll “El Chiringuito”...

Reali ban nji goditje të madhe, qe kend e ka ble...

Real Madrid ka kompletue transferimin e sulmuesit Luka Jovic nga Eintracht Frankfurt, me lojtarin që do nënshkruejë kontratë gjashtë vjeçare me Los Blancos, Reali ka...

Arrihet marrëveshja: Reali ban transferimin ma të shtrejt në historinë e...

Po përflitej prej kohësh dhe duket se ma në fund asht mbyllë gjithçka. Eden Hazard ka me qenë lojtar i Realit të Madridit, me marrëveshjen...

“Tranohet” Neymar, kjo asht rroga javore që ia ka lypë Real...

Real Madrid kishte me deshirue transferimin e yllit të PSG, Neymar, por tash kjo duket e pamundun tue marë parasysh kërkesat e lojtarit. Simbas raportimeve...

E papritun: Ramos largohet nga Real Madrid, ky asht ekipi i...

Simbas ‘El Chiringuito’, dhe ma vonë e konfirmueme edhe nga ‘Marca’, Sergio Ramos po konsideron largimin nga Real Madrid mbas 14 vjete. 33 vjeçari ka...

Nëse ndodh kjo, Neymar transferohet në Real Madrid

Nëse Antoine Griezmann vendos me u transferue në Paris Saint-Germain, presidenti i ekipit francez, Nasser Al Khelaifi, mundet me shqyrtue mundësinë e transferimit të...

Vdes legjenda e Real Madrid

Real Madrid ka marrë nji lajm shumë të keq në ditën e sotme. Ish-portieri i Los Blancos, Andres Avelino Junquera, ka ndrrue jetë në moshën...

Revolucioni i Real Madrid kushton 540 mln euro, qe kush asht...

Revolucioni ka nisë. Asht Luka Jovic goditja e parë e Real Madrid në misionin e ekipit “los blancos” me ndërtue nji tjetër ekip kompetitiv,...