Tema: real madrid

“Tranohet” Neymar, kjo asht rroga javore që ia ka lypë Real...

Real Madrid kishte me deshirue transferimin e yllit të PSG, Neymar, por tash kjo duket e pamundun tue marë parasysh kërkesat e lojtarit. Simbas raportimeve...

E papritun: Ramos largohet nga Real Madrid, ky asht ekipi i...

Simbas ‘El Chiringuito’, dhe ma vonë e konfirmueme edhe nga ‘Marca’, Sergio Ramos po konsideron largimin nga Real Madrid mbas 14 vjete. 33 vjeçari ka...

Nëse ndodh kjo, Neymar transferohet në Real Madrid

Nëse Antoine Griezmann vendos me u transferue në Paris Saint-Germain, presidenti i ekipit francez, Nasser Al Khelaifi, mundet me shqyrtue mundësinë e transferimit të...

Vdes legjenda e Real Madrid

Real Madrid ka marrë nji lajm shumë të keq në ditën e sotme. Ish-portieri i Los Blancos, Andres Avelino Junquera, ka ndrrue jetë në moshën...

Revolucioni i Real Madrid kushton 540 mln euro, qe kush asht...

Revolucioni ka nisë. Asht Luka Jovic goditja e parë e Real Madrid në misionin e ekipit “los blancos” me ndërtue nji tjetër ekip kompetitiv,...

Eriksen arrin marrëveshje me gjigantin europian

Christian Eriksen raportohet se ka arritë marrëveshje personale me gjigantin spanjoll, Real Madrid. AS raporton se danezi asht pajtue me ofertën e Los Blancos dhe...

Kroos e ka marrë vendimin për të ardhmen e tij

Toni Kroos duket se tashma ka marë vendimin me u largue nga ekipi i Real Madridit gjatë afatit kalimtar të verës. AS raporton se mesfushori...

“Marca”: Arrihet marrëveshja mes Hazard dhe gjigantit spanjoll

Prej muejsh asht folë shumë për mundësinë e kalimit të Eden Hazard në drejtim të Realit të Madridit, por vetëm tash duket se kjo...

Kqyreni stadiumin e ri të Realit që ka me kushtue gati...

Stadiumi i ri pritet m’i kushtue gjigantit spanjoll gati 600 milionë euro Real Madrid në nji të ardhme të afërt ka me u ba me...

Kqyreni transferin e parë të Zinedine Zidane (video)

Mbrojtësi brazilian, Eder Militao, duket se ka me qene transferi i pare i Zinedine Zidane te Real Madrid. Militao aktualisht luen me ekipin e Portos. https://youtu.be/BUvj59M8R2M