Tema: real madrid

Zyrtare: Zidane rikthehet te Real Madrid si trajner (foto)

Mbas formës jo aq të mirë të tregueme nga ‘Los Blancos’ nën urdhnat e Julen Lopeteguit e mandej edhe të Santiago Solarit, ekipi vendosi...
zidanee

Arrihet akordi? Zidane po shkon aty ku s’jau kishte marrë mendja

Rikthim i bujshëm te Real Madrid. Rezultatet negative nën drejtimin e Santiago Solarit duket se kanë mbushë kupën e presidentit Florentino Perez, i cili pritet...

“Bomba” nga Spanja: Neymar te ekipi i madh europian për 350...

Presidenti i Real Madrid, Florentino Perez, ka nji ide të çmendun: me transferue në “Santiago Bernabeu” Neymar Juniorin dhe për me ia arritë këtij...

Mediat spanjolle e bajnë të kryeme: Mourinho trajner i ri i...

Jose Mourinho ka me qenë trajneri i Real Madridit tue fillue që ditën e Hanë, ku pritet edhe zyrtarizimi i rikthimit të “Special One”...

Ajax e turpnon dhe eliminon Real Madridin! (video)

Ajax e ka eliminue Real Madrid nga Champions League. Holandezët i kanë trondit madrilenët dhe botën e futbollit me fitoren 4-1 në “Santiago Bernabeu”, mbramë. Ziyech...

El Clasico, 87 vjet në barazim, sot bahet diferenca

Luhet sot në mbramje në orën 20:45 sfida e dytë e vlefshme për La Liga mes Real Madridit dhe Barcelonës. Gazeta spanjolle “AS” sjell në...

Sonte El Clasico, qe kend e favorizojnë bastoret, s’asht ma befasi...

Kompanitë e basteve sportive kanë publikue koeficentat për “El Clasicon”, e cila ka me u luejt sonte në kuadër të La Liga. Simbas kompanisë “Bet...

Sonte El Clasico, kend e favorizojnë kompanitë e basteve? (foto)

Kompanitë e basteve sportive kanë publikue koeficentat për “El Clasicon”, e cila ka me u luejt sonte në kuadër të Copa del Rey. Simbas kompanisë...

Kqyrni disa nga gollat ma të bukur të realizuem në ndeshjet...

Sonte luhet ndeshja e madhe jo vetem ne futbollin spanjoll, por edhe ne rrafsh botnor. Ne 21:00, takohen Barcelona- Real Madrid, në El Clasico’n e...

Sonte EL Clasico, njihuni me lojtarët që kanë luejt për të...

Pamvarësisht rivalitetit mes ekipit të Barcelonës dhe Real Madrid, ndër vite disa nga lojtarët ma me emën kanë luejt për të dyja ekipet. Mes lojtarëve...