Tema: real madrid

Real Madrid mundet me i dhanë premi Granadas

Presidenti i La Ligas, Javier Tebas, ka thanë se ekipi i Real Madridit nuk kishte thye asnji rregull, nëse i premton premi lojtarëve të...

Largohet nga Real Madridi, por jo nga futbolli

Kundër Valencias, Alvaro Arbeloa luejti ndeshjen e fundit me fanellën e Realit të Madridit në “Santiago Bernabeu”. Mbrojtësi, i cili ka me u largue gjatë...

Zidane ka nji lutje për ekipin e Granada’s

Zinedine Zidane beson se gjithçka mundet me ndodhë në ndeshjen e fundit të kampionatit. Real Madridi gjendet vetëm nji pikë mbrapa Barcelonës, mbas fitoreve në...
zidanee

Zidane: Nuk kemi fitue ende asgja

Real Madridi edhe pse asht në garë për fitimin e titullit, mbetet mbas Barcelonës dhe Atleticos për sa u përket mundësive për me e...

Atletico – Real, qe rezultatet e pesë ndeshjeve të fundit

Dueli i radhës luhet në Milano, ndërkohë që sfidat e fundit direkte flasin në favor të Atleticos. Real Madrid dhe Atletico Madrid kanë me u...

Real Madrid në finalen e Champions League, gjen Atleticon

Nji finale e tana spanjolle në Uefa Champions League. Reali i Madridit do të përballet me Atletikon në finalen e Milanos, mbasi mundi 1-0...
balee

Real mundi Sociedad. Kqyreni gollen e Bales!

Real Madrid ka shenue fitore shumë të randësishme në kuadër të xhiros së 36'të në La Liga, tue mposht 0:1 Real Sociedadin. Pa Ronaldon dhe...

City për herë të parë në gjysëfinale. Reali e përmbyt rezultatin

Reali i Madridit dhe Man.City janë dy ekipet e para gjysëfinaliste të Uefa Champions League. Los Blancos përmbysën humbjen 2-0 të ndeshjes së parë ndaj...
zidanee

Zinedine Zidane rrezikon shkarkimin!

Zinedine Zidane rrezikon të shkarkohet nga detyra e trajnerit në fund të sezonit. Zinedine Zidane nuk ka mundur ta shijoj mirë fitoren n'El Clasico. Humbja nga...

Isco te Juve për 30 mln euro?

Drejtuesit e Juventusit po e përcjellin gjendjen e mesfushorit të Real Madridit, Isco, i cili thuhet se ka me u largue gjatë verës. AS shkruen...